یک کمپانی چینی اپل را متهم به کپی برداری از موبایل تولیدی خود کرد

فروش محصول در خاک چین برای هر شرکت خارجی (به خصوص آمریکایی ها) با چالش های متعددی همراه است، اما در این میان دردسرهای اپل بیش از دیگران است؛ بعد از مسدود شدن فروشگاه های آنلاین iTunes Movies و iBooks در ماه آوریل، حالا نسل قبل آیفون های این کمپانی متهم به کپی برداری از موبایل ۱۰۰C برند گمنام چینی +۱۰۰ شده اند. اتهامی که می تواند به ممنوعیت فروش این تلفن های هوشمند در خاک کشور چین منجر شود.

شاید این شکایت در نگاه اول مضحک به نظر برسد، اما «دفتر مالکیت های معنوی» دولت چین دستور اولیه ممنوعیت فروش آیفون ۶ و آیفون ۶ پلاس را در پکن صادر کرده است. از دیدگاه این ارگان دولتی، کاربران نمی توانند «در کمتر از یک دقیقه تفاوت میان دو موبایل آیفون ۶ و ۱۰۰C را تشخیص دهند.»

البته شرکت کالیفرنیایی نیز بیکار ننشسته و به سرعت دادخواستی را در این خصوص تنظیم و تسلیم دادگاه کرده است. اخبار تازه نشان می دهد که آنها توانسته اند به طور موقت اجرای حکم ممنوعیت فروش موبایل هایشان را تا زمان رسیدگی کامل به این پرونده به حالت تعلیق درآورند.

به هر حال، سابقه مجادلات قضایی اپل در این کشور آسیایی سبب می شود که تصور کنیم این کمپانی نتواند به این راحتی از چنین مخمصه ای خلاص شود و امکان ممنوع شدن فروش دو مدل از آیفون نیز در تمام کشور چین، چندان بعید نیست.

باید منتظر ماند و دید سرانجام این شکایت عجیب به کجا خواهد انجامید و وکلای زبردست اپل چگونه می توانند قضات چینی را مجاب به پذیرش دفاعیات خود نمایند.اگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید