نقد و بررسي نوت٧ قسمت دوم : طراحي

نوت جديد از طراحي تكراري ولي كاملا جذابي بهره ميبرد و ادامه دهنده راه ديگر گلكسي اج هاي سامسونگ ميباشد. زبان طراحي نوت ٧ برايمان شناخته شده است و از پشت تقريبا همان نوت ٥ ميباشد. ابعاد هم تقريبا يكي ميباشد و اختلاف در ابعاد به ضخامت محدود ميشود كه حدودا ٠.٣ ميليمتر بيشتر شده. IMG_2984

طراحي نوت ٧ بسيار چشم گير است و كمترين ايراد را ميتوان از آن گرفت. موبايل ذكر شده داراي چهار رنگ است كه عبارت اند از خاكستري روشن و مشكي و طلايي و رنگ جديد آبي طلايي كه تنوع نسبتا كمي دارد. رنگ جديد هم تركيب دورنگ آبي و نارنجي ميباشد. آبي در جلو و پشت و فريم فلزي از نارنجي روشن تشكيل شده. خيلي ها گفته اند كه سامسونگ رنگ هارا به بازي گرفته و رنگ ها غير عادي ولي زيبا به نظر ميرسند.

IMG_2985

 

لبه هاي خميده كار با يك دست را دشوار كرده اند البته همه ميدانيم كه اين گلكسي فوق بزرگ براي كار با يك دست ساخته نشده. يكي ديگر از نكات منفي ليز خودن در جيب از كه هنگامي كه روي صندلي خودرو يا مدرسه نشسته ايد خطر افتادن روي زمين زياد است. البته از مقاومت بالايي برخوردار است چون داراي محافظ گوريلا گلس ٥ است. گفته شده كه اين محافظ ضرباتي از ارتفاع ١/٦ متري راهم دفع مي كند در تست ها هم گفته شده كه در ٨٠ درصد مواقع ضربات دفع شده اند. كمپاني سازنده گفته كه پنل پشتي دستگاه نيز محافظ گوريلا گلس ٥ دارد.

IMG_2987

 

قبل از پايان بايد به ضد آب بودن نوت ٧ هم اشاره كنيم كه همانند سري اس٧ ميباشد. اين قابليت از اس ٦ به بعد حذف شده بود كه دوباره اضافه شده. هم گوشي و هم قلم استايلوس ضد آب اند و داراي گواهينامه IP68 ميباشند ، يعني ميتوانند تا نيم ساعت در زير عمق ١/٥ متري آب باشند.

منتظر ادامه بررسي باشيد.
دیدگاهتان را بنویسید