هواپیما valkyrie

بتمن وارد می شود

به نظر مى رسد كه آرزوی بتمن شدن بچه مایه دارها دارد هر چه بیشتر محقق می شود.

شرکت Cobalt دست به ساخت هواپیماهای شخصی زده است که بیشتر از اینکه شبیه هواپیمای سبک باشد شبیه هواپیماهای جنگی هستند.نام این هواپیما Valkyrie و دارای قدرت موتور ۳۵۰ اسب بخار است.

طراحی سطح آیرودینامیکی صیقلی و براق و همچنین بال های کانارد (بال هایی که جلوتر از بال اصلی و نزدیک دماغه باشد بال کانارد می گویند) به این هواپیما قدرت پرواز با سرعت بالای ۲۶۰ نات (۴۸۲ کیلومتر بر ساعت) داده است.حداکثر ظرفیت باربری آن ۵ فرد بالغ و وسایل آنان می باشد.

شرکت Cobalt در دو مدل تهیه شده است.مدل اول با نام CO50 که دارای گواهی های بین المللی است و این یعنی اجازه پرواز در آسمان کشورهای مختلف دارد.

مدل دوم Valkyrie-X که فاقد گواهی بین المللی میباشد و ۶ ماه بعد از سفارش تحویل مشتری داده می شود.

cobalt-co50-valkyrie-6

دیوید لوری مدیر عامل شرکت Cabolt که خود طراح این هواپیما می باشد می گوید : یکی از اهداف من یکی کردن صنعت هوانوردی و هواپیماهای شخصی است که نه فقط امن و جدید باشند بلکه دارای وجوه لوکس و لاکچری نیز باشند.

طراحی بال های کانارد که بیشتر در هواپیماهای سبک دیده می شود در هواپیماهایی که دارای طراحی جدیدتری هستند باعث افزایش پایداری و بهبود لیفتینگ می شوند.

شرکت Cobalt ادعا می کند که هواپیما Valkyrie در حالت اقتصادی (خلبان و یک مسافر) می تواند تا ۱۴۰۰ مایل دریایی (برابر ۲۵۹۰ کیلومتر) با سرعت ۲۲۰ نات (۴۰۷ ک.م) را بپیماید.

این فاصله هر قدر که تعداد مسافر و سرعت افزایش یابد ،کمتر می شود. اما با این وجود هواپیما Valkyrie اگر حداکثر باربری و سرعت را نیز متحمل شود می تواند تا ۸۴۰ کیلومتر را پوشش دهد.

هواپیما valkyrie

طراحی منحصر بفرد Valkyrie به خلبان و سرنشینان زاویه دید ۳۲۰ درحه را می دهد. همچنین طراحی داخلی آن به نحوی است که خلبان احساس سردرگمی و گم شدن در انواع سیم های مختلف را نمی کند.

هر دو مدل هواپیما Valkyrie دارای ۹٫۱ متر طول،۹٫۱ متر پهنا و ۳ متر ارتفاع می باشد که فرود در زمین های گلف مقدور می کند.

قیمت مدل Valkyrie-X در حدود ۵۹۵ هزار دلار و قیمت مدل CO50 برابر ۶۹۹ هزار دلار برآورد شده است.

 

منبع
دیدگاهتان را بنویسید