مانتیتور ایسر

مانتیور مخصوص بازی ایسر

با معرفی مانیتورهای صفحه‌نمایش خمیده  مخصوص بازی در سال ۲۰۱۶ حسی به ما دست داده است و این است که تصور می‌کنیم این صفحه‌نمایش‌های خمیده از بین نخواهند رفت؛ اما این تنها ویژگی مانیتورهای مخصوص بازی نیست که امسال ایسر معرفی کرده است. ایسر امسال در IFA 2016سه مانیتور مخصوص بازی معرفی کرده که تنها یکی از آن‌ها خمیده است. هر سه مانیتور به تکنولوژی Tobii   دنبال‌کننده چشم کاربر مجهز هستند.

برترین مدل بین این سه ،مانیتور Predator Z271T نام دارد. این مانیتور  با صفحه نمایش ۲۷ اینچی، که خمیده است، کیفیت Full HD دارد و نرخ به‌روزرسانی آن ۱۴۴Hz است. شاید این مانیتور دوست‌داشتنی به نظر برسد، اما احتمالش زیاد است که خوره‌های بازی مدل ۲۴٫۵ اینچی XB251HQT را به دلیل نرخ به‌روزرسانی ۲۴۰Hz یا مدل ۲۷ اینچی XB271HUT را به دلیل صفحه‌نمایش باکیفیت ۲۵۶۰×۱۴۴۰ پیکسل انتخاب کنند.

هر سه مانیتور به تکنولوژی انحصاری Nvidia یعنی G-Sync مجهزند که موجب اجرای بهتر و روان‌تر بازی‌ها روی مانیتور می‌شود هستند.

اما تکنولوژی Tobii دنبال کردن چشم کاربر چیست؟ آیا وقعا این تکنولوژی حقیقت دارد؟ بله، در حال حاضر استفاده از این تکنولوژی در محصولات کلک تجاری است، زیرا هنوز هیچ کمپانی‌ای نمی‌داند باید چگونه از آن استفاده کند. در حال حاضر تنها چند بازی مانند Deus Ex: Mankind Divided از این تکنولوژی پشتیبانی می‌کنند، هرچند در کنار این بازی‌ها به‌سختی می‌توان پنجره‌های ویندوز را نیز با این تکنولوژی کنترل کرد.

قیمت ۷۹۹ یورو برای مدل Z271T و قیمت ۸۹۹ یورو برای مدل XB271HUT (که بالاترین کیفیت را دارد) در نظر گرفته شده است.
دیدگاهتان را بنویسید