اپل به فروش بالای آیفون های جدید اطمینان دارد، اما آمارهای آن را اعلام نمی کند

همه ساله و به طور سنتی پیش فروش آیفون های اپل در اولین جمعه بعد از رونمایی آغاز می شود و این شرکت آمارهای مربوط به ثبت سفارش این محصول را در انتهای هفته (روز دوشنبه بعد از آن) اعلام می کند. اپل امسال نیز باور دارد که تمام موجودی اولیه انبارهایش در فاصله ای کوتاه به فروش خواهد رفت، اما دیگر قصد ندارد آمار پیش فروش را اعلام نماید.

یکی از مقامات اپل در مصاحبه با شبکه خبری CNBC تاکید کرد که آنها قبل از پیش فروش حتی یک آیفون، باز هم ایمان دارند که موجودی اولیه تلفن های هوشمند جدیدشان به فاصله کوتاهی به فروش خواهد رفت، با این حال اعلام آمارها سفارش های اولیه دیگر یک شاخص تعیین کننده برای سرمایه گذاران نیست و این شرکت قصد دارد اولین آمارهای فروش را در گزارش سه ماهه بعدی ارائه دهد.

از یک نظر این دیدگاه منطقی به نظر می رسد، چرا که موسم پیش فروش اولیه دیگر تنها زمان اوج فروش آیفون ها نیست. بسیاری از مردم، به خصوص در آمریکا، می بایست برای خرید آیفون جدید تا پایان قرارداد با اپراتور خود صبر نمایند. به عبارتی، از نگاه اپل دیگر تشکیل صف طولانی در مقابل فروشگاه های فیزیکی این شرکت، دلیلی بر استقبال زیاد از آیفون ها نیست.

با همه این تفاسیر، باز هم نمی توان نگرانی اهالی کوپرتینو از فروش اولیه نه چندان درخشان آیفون های جدید به واسطه شباهت زیاد به نسل قبل و حذف جک هدفون را نادیده گرفت.

آیفون های ۶ و ۶s توانستند در اولین آخر هفته خود حدود ۱۰ میلیون دستگاه فروش داشته باشند، بنابراین هر رقمی کمتر از این برای آیفون ۷ و برادر بزرگترش یک شکست محسوب می شود، گرچه نیمی از این رقم نیز برای هر شرکت دیگری یک پیروزی بزرگ خواهد بود.اگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید