اپل در دادگاه استیناف برنده شد؛ سامسونگ باید ۱۱۹٫۶ میلیون دلار جریمه بپردازد

با رأی دادگاه استیناف ایالات متحده به نفع اپل، حکم اواخر سال گذشته ملغی شد و سامسونگ باید به دلیل نقض پتنت، ۱۱۹٫۶ میلیون دلار به اپل بپردازد. طبق رأی جدید نه تنها این مبلغ به اپل باز می گردد، بلکه اگر محرز شود سامسونگ عامدانه از پتنت های اپل استفاده کرده، مبلغ جریمه افزایش خواهد یافت.

یکی از این پتنت ها مربوط به ویژگی معروف «slide-to-unlock» است که در آیفون ها و آیپدهای کمپانی مورد بحث دیده می شد. از بین دیگر پتنت ها می توان به ویژگی ها و فناوری های به کار رفته در تصحیح خودکار متن و تکنولوژی مربوط به تشخیص شماره تلفن اشاره کرد.

هیئت ژوری در ماه فوریه (اواخر سال ۱۳۹۴) اعلام کرد پتنت تشخیص شماره تلفن نقض نشده، و دو مورد پتنت دیگر نیز ارتباطی به تکنولوژی های به کار رفته توسط سامسونگ ندارند. حال در تصمیم دادگاه استیناف، حکم قبلی لغو شده و جریمه ۱۱۹٫۶ میلیون دلاری سامسونگ که در ماه می ۲۰۱۴ به اپل تعلق گرفته بود، دوباره برقرار شد.

گفتنی است سه شنبه هفته آینده دیوان عالی ایالات متحده امریکا به دفاعیات این دو غول تکنولوژی گوش خواهد داد، تا نهایتاً مشخص شود که سامسونگ به خاطر کپی غیرقانونی از پتنت های اپل، چه مبلغی را به اهالی کوپرتینو بدهکار است. البته احتمالاً صدور حکم نهایی چند ماه دیگر به طول خواهد انجامید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید