توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید تکذیب شد

وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید را با دلایلی تکذیب کرد.

در هفته‌های گذشته خبر «توقف تولید پژو ۴۰۵ و پراید» بحث‌ها و جنجال‌های داغی را در رسانه‌ها و محافل به راه انداخت و خودروسازان داخلی را نگران کرد.

البته مقامات رسمی و وزارت صنعت، معدن و تجارت تاکنون به این خبر واکنش رسمی نشان نداده‌ بودند. 

به نظر می‌رسد این خبر به مذاق مدیران وزارت صنعت، معدن و تجارت خوش نیامده و سبب شد تا این وزارتخانه نسبت به انتشار  آن با تیتر «توقف تولید خودروهای پژو ۴۰۵ و پراید تا پایان سال ۹۵» واکنش نشان دهد. 

در تکذیبیه‌ی منتشر شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت آمده است:

خبری با مضمون «توقف تولید خودروهای پژو ۴۰۵ و پراید تا پایان سال ۹۵» به نقل از بهروز ریاحی مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت درخروجی برخی رسانه‌ها به ویژه خبرگزاری تسنیم قرار گرفت که در این رابطه ذکر نکاتی حائز اهمیت است.

نخست اینکه در مجموعه‌ی مشاوران وزارتخانه‌ی صنعت، معدن و تجارت سمتی با عنوان مشاور عالی تعریف نشده است و جناب ریاحی مشاور وزیر است و سخنان و موضع گیری‌های ایشان درباره‌ی “توقف تولید خودروهای پژو ۴۰۵ و پراید” صرفا نظر شخصی بوده و هیچ ارتباطی با سیاست گذاری‌ها و مصوبات وزارت صنعت، معدن و تجارت ندارد.

نکته‌ی دوم اما این است که گویا جناب ریاحی با ظن و گمان درباره‌ی این تصمیم صحبت کردند ، اما رسانه‌ی محترم مصاحبه کننده‌ با ایشان به گونه‌ای بازتاب داد گویی این تصمیم قطعی و حتمی است و این برداشت و بازتاب ناصحیح بوده است.

قطعا مواضع رسمی وزارتخانه درباره موضوعات مختلف از سوی معاونین ذیربط و یا سخنگوی وزارت صنعت، معدن و تجارت اطلاع رسانی خواهد شد.

منبع : shataاگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید