لینکداین در روسیه فیلتر شد

به گزارش فایننشال تایمز، پس از کشمش های فراوان، وبسایت لینکداین در روسیه فیلتر شد. سازمان دیده بان ارتباطات روسیه با نام Roskomnadzor اخیرا لینکداین را نیز به وبسایت های لیست سیاه خود افزوده و کاربران از این پس در داخل خاک روسیه نمی توانند به این سایت دسترسی پیدا کنند.

اولین بار، در سال ۲۰۱۴ بود که قانونی به تصویب رسید تا وبسایت های خارجی، سرورهای ذخیره کننده اطلاعات کاربران روس را به داخل خاک این کشور منتقل کنند.

هفته پیش، دادگاهی در مسکو اعلام کرد با گذشت دو سال از اعلام این قانون، هنوز وبسایت لینکداین پاسخی به آن ها نداده و به همین دلیل حق فعالیت در این کشور از آن ها گرفته خواهد شد.

گفته شده که هم Roskomnadzor و هم لینکداین، مذاکره با یکدیگر را بر سر این موضوع رد کرده اند. بیش از ۶ میلیون نفر در روسیه عضو وبسایت لینکداین هستند و این اولین شبکه اجتماعی شناخته شده است که توسط روسیه فیلتر می شود.

reid-hoffman-w600

 

مدیرعامل لینکداین.

دیگر شرکت ها نظیر توییتر و فیسبوک نیز هنوز علی رغم همه تهدیدها سرورهای شان را انتقال نداده اند.

یکی از سخنگویان وبسایت لینکداین در پاسخ به وبسایت بیزینس اینسایدر گفت: «نگاه لینکداین ساخت فرصت اقتصادی برای نیروهای کاری در سراسر دنیا است. از برخی کاربران در روسیه می شنویم که آن ها دیگر به لینکداین ندارند.»

در ادامه آمده: «ما مشتاق می مانیم تا با Roskomnadzor گفتگو کنیم و درخواست انتقال اطلاعات را به بحث بگذاریم.»

Roskomnadzor اما هنوز پاسخی به بیزینس اینسایدر نداده است.


برچسب ها

اگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید