فراری از نسخه چلنج ۴۸۸ رونمایی کرد

فراری از نسخه‌ی قدرتمند و مسابقه‌ای مدل ۴۸۸ چلنج ۲۰۱۷ رونمایی کرد.

فراری روز یکشنبه از خودروی مسابقه‌ای جدید خود که بر اساس مدل ۴۸۸ GTB ساخته شده است، رونمایی کرد. این خودرو قرار است از سال ۲۰۱۷ وارد مسابقات اتومبیلرانی (Ferrari Challenge) شود. 

پرده‌برداری از این خودرو در فستیوال فینالی موندیالی انجام شد و در این فستیوال فراری از آخرین و جدیدترین خودروی مسابقه‌ای خود برای رقابت‌های فراری چلنج رونمایی کرد. مدل ۴۸۸ چلنج ششمین مدل از محصولات فراری است که برای این مسابقات ساخته می‌شود و جالب است که حضور این خودرو در این مسابقات در سال ۲۰۱۷، مصادف با بیست و پنجمین سال برگزاری این مسابقات است. این مدل همچنین نخستین خودروی توربوشارژر شده در این سری مسابقات به‌حساب می‌آید. 

مدل ۴۸۸ چلنج به‌عنوان جایگزین مدل ۴۵۸ Challenge Evoluzione – که از سال ۲۰۱۴ در این مسابقات حضور دارد – ساخته می‌شود و قوی‌ترین خودرویی است که تاکنون وارد این سری مسابقات می‌شود. این خودرو مجهز به پیشرانه‌ی هشت سیلندر خورجینی به حجم ۳.۹ لیتر است که به دو عدد توربوشارژر مجهز شده است و با پیشرانه‌ای که در مدل خیابانی ۴۸۸ GTB استفاده می‌شود یکسان است. قدرت تولیدی این پیشرانه معادل ۶۶۰ اسب بخار است و تفاوت‌های آن با نسخه‌ی خیابانی به تغییرات نرم‌افزاری بازمی‌گردد که عملکرد پیشرانه را در دورهای بالا بهینه‌تر کرده‌اند.

فراری

یک جعبه دنده‌ی هفت‌سرعته‌ از نوع دو کلاچه در این خودرو نصب شده است که کارایی آن را برای مصارف مسابقه‌ای ارتقا می‌دهد. همچنین ضرایب دنده در این گیربکس کوتاه‌تر شده‌اند و استراتژی جدید تعویض دنده‌ای که برای آن تعریف شده است، سبب شده بتواند از حالت سکون در مدت ۶ ثانیه به حداکثر دور موتور خود در دنده‌ی چهار برسد. سایر تغییرات شامل کاهش وزن کلی خودرو هستند؛ به‌طوری که برای مثال، وزن پیشرانه به ۱۹ کیلوگرم و وزن سیستم اگزوز به ۸ کیلوگرم کاهش یافته است.

اصلی‌ترین تفاوت‌هایی که نسخه‌ی مسابقه‌ای ۴۸۸ با نسخه‌ی خیابانی آن دارد، در بخش آئرودینامیک است. سپر جلوی این خودرو طوری طراحی شده است که ضمن هدایت هوای کافی به سمت رادیاتورها، سبب تولید نیروی رو به پایین یا داون‌فورس می‌شود. در قسمت جلوی خودرو اسپویلر و اسپلیتر نصب شده است که وظیفه‌ی تولید نیروی رو به پایین برای خودرو را بر عهده دارند. کاپوت خودرو از نو طراحی شده است و روی آن سه عدد ورودی هوا برای خنک کردن رادیاتورها به چشم می‌خورد.

فراری

برای تولید نیروی رو به پایین در سرعت‌های بالاتر، یک باله‌ی عقب برای این خودرو در نظر گرفته شده است که با باله‌ی عقب مورد استفاده در فراری ۴۸۸ GTE مسابقات WEC یکسان است. ورودی‌های هوای روی گلگیر عقب هوای خنک را به سمت دیسک‌های ترمز عقب هدایت می‌کنند و ضمن خنک کاری دیسک‌ها، نیروی رو به پایین تولید می‌کنند. ورودی‌های هوای پیشرانه در این خودرو، در داخل اسپویلر عقب قرار گرفته‌اند و می‌توانند با استفاده از هوای پرفشار، نیروی رو به پایین نیز ایجاد کنند.

فستیوال فینالی موندیالی سال ۲۰۱۶ در پیست دیتونا برگزار شد و این نخستین باری است که فستیوال مذکور در ایالات متحده برگزار می‌شود. سه نفر نخست مسابقات فراری چلنج در سال ۲۰۱۶؛ کارلوس کافمن از تیم تروفی پیرلی، سام اسمیت از تیم پیرلی AM و توماس لوفلاد از تیم کاپا شل هستند.  

منبع : motorauthorityاگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید