نگاهی به پرجستجوترین واژه های سال ۲۰۱۶ گوگل؛ پوکمون گو در صدر لیست

گوگل آمار سالانه جستجوهای خود طی یک سال گذشته را منتشر کرد و تعجب برانگیز است که نه دونالد ترامپ، نه المپیک و نه آیفون ۷ نتوانستند رتبه اول را در اختیار بگیرند و این جایگاه به یک بازی موبایل پرطرفدار اختصاص یافت: پوکمون گو.

پس از پوکمون گو، به ترتیب آیفون ۷ و دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده آمریکا رتبه های دوم و سوم را به خود اختصاص دادند. داستان های مهم امسال، نظیر شیوع ویروس زیکا، حملات تروریستی نیس و اورلاندو، برگزیت، توفان متیو، مرگ پرینس، دیوید بویی، محمد علی کلی و لئونارد کوهن نیز بیشترین جستجوها را در میان اتفاقات سال گذشته در سراسر جهان داشته اند.

در زمینه تکنولوژی، پرجستجوترین واژه آیفون ۷ بود و پس از آن نام تلفن ۳٫۶ دلاری هندی Freedom 251 را می بینیم. آیفون SE، آیفون ۶ اس و گوگل پیکسل نیز به ترتیب رتبه های سوم تا پنجم را در اختیار دارند.

جالب اینکه کنسول بازی نینتندو سوییچ با وجود اینکه مدت زمان زیادی از معرفی اش نمی گذرد توانسته تنها عضو مرتبط با ویدیوگیم لیست تکنولوژی باشد و رتبه نهم را در اختیار گیرد، در حالی که خبری از پلی استیشن ۴ پرو، پلی استیشن ۴ اسلیم، پلی استیشن وی آر، اکس باکس وان اس و اکس باکس اسکورپیو در لیست «ده برتر» نیست.

برای آنکه بیشتر در جریان ترندهای برتر سال ۲۰۱۶ قرار بگیرید می توانید به این صفحه مراجعه کنید.

پرجستجوترین ها

پرجستجوترین ها

پرجستجوترین های شاخه تکنولوژی

پرجستجوترین های شاخه تکنولوژی

پرجستجوترین های شاخه بازی

پرجستجوترین های شاخه بازی


برچسب ها

اگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید