شواهد جدید از علت انفجارهای نوت ۷

تاکنون اندازه غیر استاندارد و نقص های فنی توسط شرکت سازنده باطری های نوت ۷ از دلایل انفجار این مدل معرفی شده اند. در مصاحبه ای که گاردین با یکی از مسئولان سامسونگ داشته این اطلاعات به دست آمده است.

براساس گزارشات ، اندازه غیراستاندارد باطری ها باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه میشد. البته به نقص های فنی توسط شرکت سازنده هم اشاره میکنند که چیز زیادی از این نقصها مشخص نشده است. گزارش تایید نشده ای از سامسونگ به این نقص اشاره میکند:

“جمع بندی های اولیه نشان میدهند نقص های فنی توسط شرکت سازنده باعث فشار بیش از حد بر روی سلولهای سازنده باطری میشود. که این فشارها باعث گرم شدن غیر قابل تحمل دستگاه میشود.

همچنین بر اساس گزارشی از بلومبرگ ، فضای اطراف باطری در دستگاه ناکافی بوده است طوری که تنهای فضای ۰٫۱ میلیمتری بین باطری و کناره های دستگاه وجود دارد و وقتی باطری در زمان شارژ شدن کمی حجیم میشد ، جایی برایش نمی ماند! و تمامی فشارهای بر روی باطری می افتاد.

 

همچنین گفته میشود شرکت آمپرکس که تولیدکننده این باطری هاست،  به نوعی در این پروژه و در ارائه محصول نهایی عجله کرده است و باطری های تولید شده کیفیت ساخت لازم را ندارند.

همین دو دلیل متفاوت برای انفجارها باعث شده است که شرکت سامسونگ در ارائه اظهارنظر نهایی این قدر تاخیر بکند و البته بالاتر از همه اینها صحت کار گروه کنترل کیفی نیز مورد شک و تردید است.

هرچه که هست ، تا امروز عصر باید منتظر بمانیم و ببینیم که شرکت نتیجه را چه چیزی اعلام میکند.

 

منبع:/www.androidauthority.comامیر گوزل زاده ، دانشجوی ادبیات انگلیسی ، عاشق تکنولوژی های روز


دیدگاهتان را بنویسید