تبلیغات ۳۰ ثانیه ای یوتیوب حذف خواهند شد.

مطمئنا روزانه از یوتیوب استفاده میکنید و شاهد تغییراتی که در چند وقت اخیر در آن بوجود آمده بوده اید. شرکت گوگل به عنوان صاحب امتیاز بزرگترین شبکه ویدیویی آنلاین تصمیم گرفته سیاستهای خود را دراین  مورد تغییر بدهد. آنها میگویند میخواهند متفاوت تر از تلویزیونهای خانگی عمل بکنند و سعی در کاهش و نهایتا حذف تبلیغات را دارند.
به احتمال زیاد گوگل تاکنون متوجه شده که کاربران چقدر از دست این تبلیغات ۳۰ ثانیه ای عذاب کشیده اند! و شاید به همین خاطر است که عنوان کرده به زودی این تبلیغات را حذف خواهد کرد.
قبل از ۲۰۱۸ این اتفاق نخواهد افتاد! البته به دفاعیه گوگل هم باید توجه کنیم. آنها میگویند تبلیغات آنلاینی که بر روی دسکتاپها و اپلیکشین ها قابل مشاهده هستند ، به همین راحتی نمیتوان آنها را حذف کرد چرا که مشکل حقوقی برای شرکت پیش می آید. به نوعی هزینه تبلیغات را ۳۰ ثانیه های تلف شده کاربران پرداخت میکنند اما به هر حال کافی است تا در دنیای تکنولوژی موضوعی مطرح بشود! و در این صورت است که میتوان شاهد تغییرات بود.
حذف تبلیغات برای گوگل خطراتی هم ممکن است در پیش داشته باشد. به ویژه با توجه به قابلیت جدید فیسبوک و پخش ویدیوهای آنلاین و رقابتی که با گوگل آغاز کرده است.
گفته میشود گوگل به دنبال تبلیغات ۶ ثانیه ای غیر قابل skip کردن است. شما از دست این تبلیغات چقدر عذاب کشیده اید!؟

 

منبع:http://www.gsmarena.com/youtube_plans_to_remove_30second_unskippable_ads-blog-23501.phpامیر گوزل زاده ، دانشجوی ادبیات انگلیسی ، عاشق تکنولوژی های روز


دیدگاهتان را بنویسید