هنوز هم کاربران آمریکایی نمی توانند از اثرانگشت در محصولات سونی استفاده کنند

مشکل استفاده از سنسور اثرانگشت در مدل های بالارده سونی یکی از مهم ترین مشکلات مصرف کنندگان این کمپانی در ایالات متحده به شمار می رود. از زمان خانواده Z5 که سنسور اثر انگشت به محصولات سونی اضافه شده است همواره این قطعه در آمریکا کار نمی کرده و توسط سونی از کار افتاده است و حتی مدل های جدیدتر که در نمایشگاه MWC2017 رونمایی شده اند نیز از این مشکل رنج می برند.

سونی هیچگاه رسما به این مشکلات پاسخ نداده است اما درخلال یکی از کنفرانس ها در بندر بارسلون یک مدیر سونی گفته است : مسائل و دلایل داخلی و بیرونی زیادی باعث این رویه شده اند. این اظهار نظر ناشفاف در حالی است که گمانه زنی ها معطوف به قراردادهای اپراتورها با سونی است که مشکلاتی را برای این کمپانی بوجود آورده است.

مشکلات اپراتوری از سال های قبل برای سونی وجود داشتند و همواره در قراردادهای این شرکت ها و سونی مشکلات و بندهای غیرمعمولی دیده می شد که کار را برای این شرکت سخت کند و به نظر می رسد مشکل اثرانگشت نیز در راستای همان بندهای نامعقول است. باید دید آیا سونی در مقابل فشار کاربران حاضر می شود قرارداد را لغو کند یا تلاش می کند با روش های مختلف در صدد حل این مشکل برآید.

منبع


برچسب ها


دیدگاهتان را بنویسید