سامسونگ و حذف سنسور اثر انگشت در موبایل های آینده

خیلی زود گذشت؛ از سال ۲۰۱۱ میلادی و موبایل «موتورولا اتریکس» که برای اولین بار از یک حسگر اثر انگشت استفاده کرد، زمان به نحوی سپری شده که حالا حتی مدل های ارزان قیمت نیز به این سیستم امنیتی مجهز هستند.

واکنش ها نسبت به این مکانیزم هم در گذر زمان تغییر کرده؛ ابتدا مردم تصور می کردند اضافه شدن یک سنسور اثر انگشت به موبایل امری بیهوده است، اما الان بدون آن به هیچ وجه نمی توانند از دستگاهشان استفاده کنند.

با همین تفاسیر می دانیم که این روزها سخن از حذف سنسورهای اثر انگشت و استفاده از حسگرهای عنبیه و چهره یا جایگذاری تکنولوژی های جدیدی که در بطن نمایشگر قرار می گیرند به میان می آید.

 

شواهد حاکی از آن است که اپل می خواهد در آیفون ۸ ضمن بهره مندی از سنسور تصویربرداری سه بعدی، سنسور اثر انگشت را در نمایشگر قرار داده و فرآیند تایید هویت کاربر را تسریع کند.

در حالی که گمانه هایی مشابه در رابطه با گلکسی اس ۸ نیز وجود داشت اما به موجب تاریخ عرضه نزدیک امکان پذیر نشد، گفته می شود سامسونگ بعد از این برای همیشه با سنسورهای اثر انگشت خداحافظی می کند.

ساعاتی پیش یکی از افشاکننده های اینترنتی در توییت اخیرش مدعی شده یکی از کارکنان سامسونگ گفته «ما دیگر از اثر انگشت استفاده نخواهیم کرد، منسوخ شده».

بنابراین این مسئله را یا می توان به پیشرفت تکنولوژی های شناسایی چهره و عنبیه چشم مرتبط دانست، یا استفاده از تکنولوژی تشخیص اثر انگشت کاربر در بطن نمایشگر. بنابراین بهتر است با دقت بیشتری منتظر گلکسی نوت ۸ و گلکسی اس ۹ باشیم.اگر بخواهم درباره خودم بنویسم ، باید بگویم که من جوانی هستم که پی عشق و علاقه خود را گرفته و به دنیای بی انتهای تکنولوژی آمده است از حرفه و علایقم باید برنامه نویسی ، ژورنالیسمی ، کارگردانی و موسیقی را نام ببرم.


دیدگاهتان را بنویسید