سیستم تشخیص چهره گلکسی اس۸ با یک عکس فریب می خورد

در کنار سنسور اثرانگشت اس۸ که در مکان نامناسبی قرار دارد سامسونگ از فناوری های اسکن عنبیه و تشخیص چهره نیز برای کمک به باز کردن رمز اسمارتفون شما استفاده کرده است، این قابلیت مدتها قبل در اسمارتفون های اندرویدی وجود داشت و اگر شما انتظار دارید تا پرچمدار سامسونگ از نسخه بهتر و پیشرفته تر این فناوری بهره می برد احتمالا ناامید خواهید شد.

همانند سیستم تشخیص چهره ای که گوگل در سال ۲۰۱۱ در نسخه بستنی نانی اندروید قرار داده بود در اس۸ نیز می توانید به آسانی و با یک عکس این سیستم را فریب دهید و قفل اسمارتفون خود را باز کنید، این ادعا به تازگی در یک ویدیو به نمایش درآمده و امنیت اس۸ را زیر سوال برده است.

در سال ۲۰۱۲ سامسونگ برای حل مشکل گول خوردن سیستم تشخیص چهره گوگل مجبور شد قابلیتی تحت عنوان چشمک زدن را به این سیستم اضافه کند ولی به نظر می رسد سامسونگ این نکته را در مورد اس۸ از یاد برده است و به سودجویان کمک کرده تا با یک عکس بتوانند اسمارتفون اندرویدی شخص مورد نظر را بازگشایی کنند.

با تمام این اوصاف سامسونگ از ابتدا به شما پیشنهاد می کند به جای استفاده از این سیستم از اثرانگشت و اسکن عنبیه استفاده کنید تا از امنیت بالاتری بهره ببرید.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید