پشتیبانی نرم افزاری مایکروسافت از ویندوز ویستا پایان یافت

دیروز مایکروسافت رسما غروب ویندوز ویستا را رقم زد تا دیگر پشتیبانی از این سیستم عامل انجام نگیرد و پس از ویندور اکس پی حال شاهد پایان پشتیبانی مایکروسافت از این سیستم عامل نیز هستیم، توصیه می شود در صورت استفاده از این نسخه قدیمی در اسرع وقت نسبت به بروزرسانی اقدام کنید.

در سال ۲۰۰۰ مایکروسافت از ۳ محصول نرم افزاری عمده خود رونمایی کرد. مهم ترین آن ها ویندوز ۲۰۰۰ بود که پس از آپدیت Millenium بسیاری از باگ ها و مشکلات نرم افزاری ویندوز۲۰۰۰ رفع شد. از قابلیت های اضافه شده در این نسخه می توان به روش جدید ورود به محیط ویندوز با استفاده از رمز عبور اشاره کرد که نسخه کامل تر این قابلیت در ویندوز اکس پی به نمایش در آمد.

ویندوز اکس پی یکی از محبوب ترین نسخه های ویندوز بود که آخرین پک بروزرسانی خود را در سال ۲۰۰۸ دریافت کرد. دو سال قبل در سال ۲۰۰۶ ویندوز ویستا به صورت عمومی عرضه شده بود، ویندوز ویستا یکی از پر اشکال ترین و باگ دار ترین نسخه های ویندوز بود و عملکرد آن در سخت افزار موجود در آن زمان افتضاح بود و در زمانی که پردازنده های دو هسته ای در حال شهرت یافتن بودند استفاده از سخت افزار قدرتمند مورد نیاز ویندوز ویستا بسیار هزینه بر بود.

صادقانه می توان گفت ویستا سیستم عاملی برای آن زمان نبود و در مقایسه با ویندوز اکس پی به مشخصات سخت افزاری بسیار بهتری نیاز داشت. به همین دلیل ویستا همواره در زیر سایه اکس پی قرار داشت و کاربران ترجیح می دادند به جای ارتقای سخت افزار هزینه بر از همان ویندوز قدیمی و محبوبشان بهره ببرند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید