دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۷۵!

شرکت اپل هر ساله کنفرانسی را ترتیب می دهد که به نوعی جنبه فانتزی گونه ای هم دارد و در آن در مورد آینده بشریت صحبت می شود. یکی از سوالات مطرح شده در این کنفرانس این است که به نظر شما دنیای تکنولوژی در سال ۲۰۷۵ چگونه خواهد بود!؟ جواب احتمالی این که شاید در آن سال راجع به سامسونگ گلکسی s66 مطلب خواهیم نوشت و یا در مورد گوشی جدید اپل صحبت خواهیم کرد! این کنفرانس پارسال توسط استیو ووزنیاک ترتیب داده شد و مصاحبه ای جالب از او با روزنامه USA today چاپ شد که جالب است. ووز در آن مصاحبه گفته که شرکت هایی مثل اپل و گوگل و فیسبوک در ۵۸ سال آینده بسیار بزرگتر از اندازه کنونی خواهند بود.

ووزنیاک در مورد شهرهای آینده نیز صحبت کرده است.او معتقد است در سال ۲۰۷۵ شهر های جدید در صحرا ها و بیابان ها ساخته خواهند شد. احتمال دیگر تا آن سال هیچ کس مشکل مسکن نخواهد داشت و به راحتی می تواند از یک منزل به منزل دیگر نقل مکان کند. فناوری هوش مصنوعی در همه جنبه های زندگی بشر وارد خواهد شد و مردم قادر خواهند بدون مراجعه به پزشک از وضعیت سلامتی خود آگاه شوند و حتی نسخه هم برایشان تجویز می شود!

 

Wozniak: Apple, Google and Facebook will be bigger in 2075

 

این کارمند با تجربه اپل معتقد است سیاره مریخ توسط ایالات متحده به یک سیاره صنعتی تبدیل خواهد شد و صنایع سنگین آمریکا در آن جا استقرار خواهند یافت. او می گوید که تا این لحظه سرمایه شرکت اپل در حدود ۲۴۱ میلیارد دلار است . با این پول کجا نمی شود سرمایه گذاری کرد!؟ بر همین اساس اپل تا سال ۲۰۷۵ و حتی بعد از آن هم حضور خواهد داشت. این مسئله در مورد شرکت های گوگل و فیسبوک نیز صحت دارد.

این کنفرانس که همه ساله توسط اپل برگزار می شود ، امسال نیز از ۲۱ تا ۲۳ آوریل در شهر سن خوزه آمریکا برگزار خواهد شد.

منیع: فون آرناامیر گوزل زاده ، دانشجوی ادبیات انگلیسی ، عاشق تکنولوژی های روز


دیدگاهتان را بنویسید