مشکل در تامین قطعات؛ آیا آیفون۸ دیرتر عرضه خواهد شد؟

مشکل تامین قطعات گوشی های شرکت های مختلف در سال ۲۰۱۷ به یک مورد رایج تبدیل شده است و ب نظر می رسد اپل هم از این مشکل در امان نمانده است.

مینگ چی کوا یکی از بهترین تحلیلگران بازار موبایل عقیده دارد آیفون۸ که قرار است با صفحه نمایش OLED عرضه شود ، ممکن است در تامین قطعات خود به مشکل بر بخورد و حتی این عرضه چند ماه غقب بیفتد.

برخی ها عقیده دارند این مسئله ربطی به آیفون۸ ندارد و این مربوط به گوشی آیفون ۷ اس است. برخی ها هم می گویند نه تنها آیفون۸ بلکه تمامی دستگاه های اپل که قرار است با صفحه OLED عرضه شوند نیز این مشکل را خواهند داشت.

 

 

 

مشکل کمبود قطعات احتمال استفاده از قطعات ارزان تر و بی کیفیت را افزایش می دهد. مهم ترین و بزرگترین مشکل همین صفحه های OLED هستند. به همین دلیل شاید آیفون بعدی زودتر از سال ۲۰۱۸ نتواند رونمایی شود.

از قطعات دیگر که در تامین آن ها مشکل اساسی وجود دارد چیپست ۱۰ نانومتری اپل و برخی قطعات مربوط به فیلم برداری سه بعدی است. برخی ها می گویند آیوفن ۷ اس و ۷ اس پلاس سر وقت عرضه خواهند شد چون پیشرفت چندانی از لحاظ سخت افزاری نخواهند داشت. در صورت عرضه این گوشی ها هم به علت تغییرات نامحسوس تمایل به خرید آن ها بسیار کم خواهد بود. پیش بینی می شود تا نیمه های سال ۲۰۱۷ حداکثر ۸۰ میلیون از آیفون های ۷ اس و پلاس به بازار عرضه شوند و این در حالی است که در دفعات قبلی بیش از ۱۲۰ میلیون از آیفون های ۶اس و پلاس عرضه شده بود.

 

منبع: جی اس ام آرناامیر گوزل زاده ، دانشجوی ادبیات انگلیسی ، عاشق تکنولوژی های روز


دیدگاهتان را بنویسید