اپل ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه نقدی دارد!

در روز سه شنبه کمپانی اپل قرار است آماری را از میزان درآمد های خود در سال جاری اعلام کند. اما بد نیست بدانید این شرکت ۲۵۰ میلیارد دلار سرمایه نقدی دارد! بله درست شنیدید. ۲۵۰ میلیارد دلار! و اگر فکر می کنید این مبلغ زیادی است ، خب دست فکر می کنید! این مقدار پول از سرمایه گذاری های خارجی بریتانیا و کانادا با هم بیشتر است! این پول به حدی است که اپل می تواند تمام سهام شرکت های Walmart و Procter & Gamble را بخرد و تازه مفدار زیادی پول هم برایش می ماند.

 

نقریبا ۴٫۵ سال طول کشید تا اپل سرمایه خود را دو برابر کند. در روز ۴ آوریل ۲۰۱۷ ، شرکت اپل در هر ساعت ۳٫۶ میلیون دلار به ذخایر نقدی خود اضافه می کرد. مدیران اقتصادی این شرکت از هوش بالایی برخوردارند شاید بپرسید چرا؟ این شرکت ۹۰ درصد سرمایه و پول های خود را در کشور های خارجی سرمایه گذاری کرده است و به این ترتیب از قوانین مالیاتی سفت و سخت آمریکا در امان مانده است.

اپل همواره سعی می کند تا سرمایه اش راکد نماند و دائم به دنبال خرید سهام شرکت های بزرگ است. آخرین خبر در این مورد مربوط به کارخانه تولید کارت های حافظه توشیبا است که گویا اپل برای این شرکت ژاپنی هم دندان تیز کرده است.

 

Apple and Foxconn bidding together for Toshiba's memory chip business?

 

آن ها به نت فلیکس معروف هم رحم نکرده اند و به دنبال آن هستند تا تمام سهام این شرکت ویدیویی را به مبلغ ۶۵ میلیون دلار به دست آورند.

 

منبع: فون آرنا


برچسب ها

امیر گوزل زاده ، دانشجوی ادبیات انگلیسی ، عاشق تکنولوژی های روز


دیدگاهتان را بنویسید