شیائومی دلایل حذف جک هدفون از می۶ را توضیح می دهد

ماه گذشته اخرین پرچمدار شیائومی در چین رونمایی شد و اولین نکته ای که بسیاری از کاربران را ناامید کرد عدم وجود پورت ۳٫۵ میلی متری هدفون بود، البته این روال در سال قبل توسط اپل ایجاد شد و چند شرکت دیگر نیز از این حرکت تقلید کردند. زمانیکه از مدیران شیائومی در مورد دلیل این امر سوال شد آن ها حتی پاسخی مشابه اپل به این موضوع دادند، عدم استفاده از جک هدفون در می۶ بدلیل ایجاد فضا برای دیگر اجزای متراکم اسمارتفون هاست و یکی از مهم ترین این اجزا باتری است.

پاسخ شیائومی قانع کننده به نظر نمی رسد زیرا باتری می۶ نسبت به نسل قبل تنها ۳۵۰ میلی آمپر افزایش داشته است و به ۳۳۵۰ میلی آمپر رسیده است. در مدلهای مشابه اس۸ توانسته است با حفظ ظرافت دستگاه و همزمان با جک هدفون از همان ظرفیت باتری استفاده کند که در می۶ به کار برده شده است.

در می۶ پورت USB-C جای جک هدفون را گرفته است و جدای از هدفون های بیسیم کابران باید از هدفون های نوع سی استفاده کنند و یا از مبدلها بهره ببرند. شیائومی اذعان دارد که هدفون های بیسیم و انواع نوع سی دیگر همه گیر شده اند و کاربران باید به سمت استفاده از این نوع هدفون ها پیش بروند.

منبع
دیدگاهتان را بنویسید