بررسي الجي stylus 3: فرشته خوش قامت شرق آسيا

معرفي
الجي دسامبر سال گذشته سومين نسل خانواده Stylus را در مراسمي معرفي و وعده عرضه آن را در ماه مارس ٢٠١٧ به مردم داد. همانطور كه باخبريد عرضه جهاني stylus3 شروع شده و حدود يك هفته از ورودش به ايران هم ميگذرد. براي همين ما تصميم به نقد اين تازه وارد كره اي گرفته ايم تا قدمي در كمك به شما در كسب اطلاعات درباره اين تلفن همراه برداريم.

 

طراحي و بدنه
يكي از عظيم ترين تفاوت ها نسبت به نسل گذشته يعني stylus2 طراحي كلي دستگاه است كه دست خوش تغييراتي بسيار چشمگير شده است.

دكمه هاي صدا به لبه سمت چپ و فلش دستگاه هم به پايين دوربين انتقال پيدا كرده اند.

قلم هم باز طراحي شده كه در ادامه بطور كامل توضيح خواهيم داد. لنز دوربين و دكمه پاور كه حكم حسگر اثر انگشت را نيز دارد هم از فرم مستطيل شكل به دايره تغيير كرده اند و هردو درون قابي مجزا قرار گرفته اند.

در كل استفاده از اين گوشي ٥.٧ اينچي بسيار ساده شده و به عبارتي خوش دست تر شده است. نا گفته نماند كه از فلز هم در ساخت بدنه دستگاه استفاده شده است. به علاوه وزن دستگاه هم اندكي تغيير كرده و به عدد ١٤٩ گرم رسيده است. ولي متاسفانه قاب پشتي در جذب اثر انگشت توانا است.

 

قلم
قلم محصول مجددا طراحي شده و نوكي با ضخامت تنها ١.٨ ميليمتر دارد كه پيشرفت عظيمي محسوب ميشود.

دقت قلم هم چند برابر شده كه مستعد قدرداني است. قسمت انتهايي قلم هم حالت قلاب مانند گرفته كه با مدل هاي پيشين كاملا متفاوت است. بعلاوه نوك قلم استكاك كمتري هم توليد ميكند كه براي نوشتن بسيار راحت تر است.

 

دوربين
سنسور بكار رفته در اين مدل همان سنسور stylus2 است كه ١٣ مگاپيكسلي است و كيفيت مطلوبي در برابر رقيبهاي اين رنج دارد. دوربين سلفي هم نيز همان سنسور ٨ مگاپيكسلي stylus2 است. در ادامه شاهد تصاوير در محيط كم نور و با نور كافي خواهيد بود:

عكس با فلش و نور كم محيط

 

 

عكس بدون فلش در محيطي با نور كافي

 

سنسور اثر انگشت
همانطور كه ميدانيد الجي تصميم بر قرار دادن سنسور اثر انگشت در ميان رده ها گرفته و شاهد اين حسگر در stylus3 هم هستيم. اين سنسور حساسيت بسيار بالايي دارد و از سرعت خيره كننده اي برخوردار است. مكان اين سنسور پايين دوربين است كه جاي مناسبي به حساب مي ايد. براي باز كردن قفل نيازي به فشردن دكمه نيست و قرار دادن انگشت بر رو آن كافي است.

 

سخت افزار و نرم افزار
الجي stylus3 را در دو مدل با رم ٣ گيگابايتي و ٢ گيگابايتي ميسازد كه متاسفانه شاهد ورود مدل ٢ گيگابايتي به ايران هستيم. پردازنده مركزي دستگاه هم مربوط به كمپاني مدياتك است. مدل MT6750 نمونه استفاده شده است.

طبق انتظار قدرت مديريت دستگاه در دست نسخه هفتم اندرويد است و ميتوانيد از اندرويد نوقا و حس بروز بودن لذت ببريد.

 

نمايشگر
اخرين ولي يكي از پر اهميت ترينِ فاكتور ها نمايشگر است. اين گوشي ازنمايشگر ٥.٧ اينچي با تكنولوژي IPS و نوع LCD استفاده ميكند.

رزولوشن دستگاه هم ٧٢٠x١٢٨٠ است كه تراكم پيكسلي ٢٥٨ پيكسل بر هر اينچ را پديد مي اورد. از نقاط ضعف همين تراكم پيكسلي است كه ميتوانست بيشتر باشد.

 

جمع بندي
اول از همه بايد گفت كه خريد موبايل يك موضوع سليقه اي است و اگرشما علاقه مند به برند ديگري هستيد ميتوانيد انرا تهيه و استفاده كنيد. اما اگر از ساده بودن يك گوشي رنج ميبريد و دنبال يك محصول انقلابي و مقرون بصرفه همراه با مزايايي مانند قلم و سنسور اثر انگشت هستيد، ازخريد LG Stylus3 دريغ نكنيد.
دیدگاهتان را بنویسید