سخت افزار های قدرتمند رایانه های جدید اپل تعمیر نمی شوند

سخت افزار های قدرتمند

سخت افزار های قدرتمند

سخت افزار های قدرتمند رایانه های جدید اپل تعمیر نمی شوند.

 

در هفته ی گذشته شرکت اپل از اخرین نسخه آی مک رونمایی کرد،رایانه ایی با قابلیت پشتیبانی از نمایشگر های ۵k و ۴k. این تغییر همه ی مدل های ۲۱٫۵ اینچی و ۲۷ اینچی،آی مک را شامل می شود.و شرکت اپل از این تغییر بزرگ،استقبال کرد.

متاسفانه،معلوم شد که اگر اتفاقی برای اینگونه رایانه ها اتفاق بیافتد،این رایانه ها دیگر قابل تعمیر نیستند.اعضای سایت Fixit یکی از این رایانه ها را مورد بررسی قرار دادند،تا متوجه شوند که چه چیزی درون این رایانه ها است و اینکه آیا این رایانه ها قابل تعمیر هستند یا نه؟

این گروه نتایج خوبی را به دست آوردند-نمایشگر این دستگاه ساخت شرکت ال جی می باشد. و اندازه آن ۲۱٫۵ اینچ است.و دارای قابلیت نمایش تصاویر با کیفیت ۴k است.وضوح تصویر این نمایشگر به قدری بالا است،که چشم غیر مسلح انسان،هیچ پیکسل مجزایی را نمی ببیند.این قابلیت خوب است.اما از طرفی دیگر،لایه محافظ نمایشگر را نمی توان جدا کرد،بنا براین اگر برای نمایشگر حادثه ای رخ دهد،باید نمایشگر را دور بیاندازید!به علاوه اپل پردازشگر اینتل را به مادر برد پلمب کرده است .بنابراین نمی توان پردازشگر را ارتقا داد.حافظه موقت دستگاه هم همین طور است،یعنی نمی توان ان را ارتقا داد و یا تعویض کرد. جدا از اینگونه مسائل،گروه Fixit دریافتند که سخت افزارهای این مدل از آی مک توسط شرکتهای Vimicro,Winbond,Intersil,Cirrus Logic و شرکت های دیگر ساخته شده اند.
همه ی لوازم جدید آی مک که همراه این رایانه ها ارائه می شوند،نتایج خوبی را در تست های فنی خود کسب کرده اند.در اینجا می خواهیم درباره …Magic Keyboard(صفحه کلید جادویی),Magic Trackpad(پد لمسی جادویی ۲),Magic Mouse 2(موشواره جادویی ۲) صحبت کنیم.این دستگاه های دقیق و حساس به سختی تعمیر می شوند.چون که این دستگاه ها از قطعاتی مانند باطری به طور مشترک و همزمان استفاده می کنند.یکی دیگر از ایراد های این رایانه ها این است که در فرآیند تولید این رایانه ها از چسب زیادی استفاده شده است.و خطر بازکردن این دستگاه ها بسیار بالاست!
به طور واضح اپل می خواهد که به شما موشواره جدید ارائه دهد.یا اگر اتفاقی برای آی مک شما روی داده، به شما آی مک جدیدی را بفروشد.واین اقدام اصلا برای کاربران آی مک خبر خوبی نیست!

منبع:hitechreview.comدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید