مرورگر شرکت سامسونگ هم اکنون بر روی اکثر دستگاه های اندرویدی قابل اجراست

سامسونگ برای اپلیکیشن هایی که ارائه می دهد،همواره مورد انتقاد قرار می گیرد.اما از بین همه ی اپ هایش،یکی از آنها همیشه دور از همه ی انتقاد ها قرار می گرفت:مرورگر ساخت شرکت سامسونگ یعنی Samsung Internet beta.

این مرورگر به خوبی خود را به عنوان رقیب شایسته ای برای مرورگر کروم کمپانی گوگل اثبات کرده است.ویژگی ها و آپشن های متنوع،پشتیبانی قابل توجه از افزونه ها و جلوگیری از تبلیغات و پاپ آپ ها از جمله برگ برنده های این مرورگر است.

تا سال گذشته این مرورگر،همانند بسیاری از اپ های سامسونگ،فقط بر روی گوشی ها و تبلت های سامسونگ قابل اجرا بود اما مارس گذشته نسخه ی بتای این مرورگر عرضه شد که بر روی دستگاه های نکسوس (Nexus) هم قابل اجرا بود.هم اکنون مرورگر اینترنت بتا بر روی همه ی دستگاه های دارای اندروید Lollipop 5.0 به بالا قابل اجراست.

اگزچه پشتیبانی از دستگاه هایی به غیر از دستگاه های اسمسونگ فقط به نسخه ی بتا محدود می شود،به زودی سامسونگ راه خود را به سمت تولید نسخه ی نهایی و قابل اجرا بر روی همه ی دستگاه های اندرویدی باز می کند.

البته سامسونگ هنوز زمان خاصی برای ارائه ی نسخه ی نهایی اعلام نکرده است و از آنجایی که تنها دو ماه از ارائه ی نسخه ی قابل استفاده بر روی نکسوس می‌گذرد،احتمالا باید بیشتر از این ها منتظر نسخه ی نهایی و جامع این مرورگر باشیم.

سامسونگ در نسخه ی v6.2 ویژگی های جالبی را به نسخه ی قبل اضافه کرده است.یکی از این ویژگی ها حالت کنتراست بالاست که برای راحتی افراد مبتلا به ضعف بینایی در نظر گرفته شده است.(این امکان با حالت Night Mode که قبلا در این اپ وجود داشت،تفاوت دارد.)نسخه ی جدید سامسونگ اینترنت بتا سریع تر از موتور رندر کرومیوم است و از کاردبورد گوگل پشتیبانی Web VR می کند.همچنین به کاربر این توانایی را می دهد که دستگاه های بلوتوثی را از داخل مرورگر کنترل کند.

منبع: Phonearenaگرافیست و برنامه نویس،علاقه مند به تکنولوژی،کرم کتاب و دارای کله ای پر از باد :))


دیدگاهتان را بنویسید