جستجوی صوتی گوگل اکنون از ۱۱۹ زبان پشتیبانی می کند

اگر در تایپ کردن ضعیف هستید،جستجوی صوتی گوگل با پشتیبانی از ۹۸ زبان مختلف از سراسر دنیا تایپ را برای شما آسان تر می کند. امروز گوگل اعلام کرد که به سیستم جستجوی صوتی گوگل ۲۱ زبان دیگر اضافه شده است.همچنین گوگل اعلام کرد که سرعت تشخیص صدای گوگل،از تایپ کردن سه برابر سریعتر است.
۲۱ زبان به گوگل اضافه شد.در مجموع می شود ۱۱۹ زبان. زبان های اضافه شده به گوگل شامل:تامیلی-نپالی-سودانی-بنگالی-ارمنی-اردو و غیره…
گوگل برای گویش های محلی و کاربران بومی زبان های بالا،نمونه گفتار های زیادی را جمع آوری کرده است. این جمع آوری بسیار بزرگ،سیستم گوگل را برای تشخیص زبان های مختلف دقیق تر می کند.همچنین دقت گوگل در تشخیص صدا و جمله کاربر بهتر و قدرتمند تر شده است.می توانید با سیستم جدید جستجوی صوتی گوگل،از بهترین محصولات موجود در اینترنت مطلع شوید.
جستجوی صوتی گوگل
سیستم تشخیص صدای گوگل حتی به صحبت های کاربران واکنش نشان می دهد.مثلا برای استفاده از نشانک های خندان(ایموجی)کافیست بگویید:Smiling emoji. سیستم نشانک های هوشمند فقط در زبان انگلیسی ارائه شده است،برای زبان های دیگر این سیستم، در آینده فعال خواهد شد.
برای استفاده از سیستم تایپ صوتی گوگل، نرم افزار GBoard(ارائه شده در دو نسخه آی او اس و اندروید) را برروی گوشی خود نصب نمایید.با فشار دادن دکمه G زبان خود را انتخاب کنید.برای استفاده بهتر از این نرم افزار حتما زبان خود را به درستی انتخاب کنید.
و از تایپ صوتی لذت ببرید.

منبع:https://www.theverge.com/2017/8/14/16142786/google-recognises-119-languages-dictation-voice-typingدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید