مقایسه آیفون ۸ با آیفون ۸ Plus آیا گوشی بزرگ تر بهتر است یا گوشی کوچک تر؟

هر دو گوشی آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus تقریبا یکسان هستند. و فقط در آینده یکی از آنها می تواند توجه شما را به سمت خود جلب کند. کدامیک آیفون ۸ یا آیفون ۸ Plus؟
مشخصات فنی آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus به طور کامل تایید نشده است.شرکت اپل هنوز روی نام رسمی آن ها فعالیت می کند.تغییرات ظاهری گوشی ها را بهبود می بخشد و ویژگی های جدید آنها را منتشر می کند.اما تا به حال کسی این دو گوشی را با هم مقایسه نکرده است.
شما با خواندن مطالب زیر،از ویژگی های احتمالی گوشی آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus مطلع شوید.
——-
تفاوت های ظاهری
از لحاظ ظاهری،این دو گوشی چندان ظاهری خشک و یکنواخت ندارند،به دلیل اینکه این دو محصول از محصولات پر طرفدار شرکت اپل هستند.چیزی که ما در این دو گوشی دیده ایم،این است که گوشی آیفون ۸ ساخته خواهد شد تا صنعت گران حوزه گوشی بتوانند در آینده سود بیشتری به دست آورند.ولی “این گوشی هنوز وارد بازار نشده و با اطمینان کامل نمی توان ویژگی های آن را بررسی کرد”.یکی از مزیت های آیفون ۸ از نظر طراحی ،صفحه نمایش بدون حاشیه است. از ویژگی های ظاهری این گوشی می توان به گلس پشت گوشی اشاره کرد. در این گوشی دو دوربین به صورت عمودی قرار گرفته اند.
سنسور اثر انگشت در پشت این گوشی دیده نمی شود.گوشی آیفون ۸ از لحاظ قالب گوشی، مانند آیفون ۷ است.اما آیفون ۸ به مراتب از آیفون ۷ بهتر است.
مقایسه
آیفون ۸ ،به طور واضح، ابعاد چندان قابل بحثی ندارد.اما این گوشی از لحاظ وزن و اندازه به آیفون ۷ بیشتر شباهت خواهد داشت.آیفون ۸ Plus از لحاظ ظاهری و وزن دقیقا با آیفون ۷ Plus برابر است.

صفحه نمایشگر
در قسمت بررسی صفحه نمایشگر،انتظار می رود که در آینده آیفون ۸ مجهز به صفحه نمایشگر منحنی باشد.بله دقیقا همین طور است کسانی که صفحه نمایشگر منحنی را برای گوشی های سامسونگ طراحی کرده اند،برای شرکت اپل نیز این صفحه نمایش ها را طراحی خواهند کرد.
این به معنی است که صفحه ی نمایشگر آیفون ۸ و آیفون ۸ Plus شبیه به صفحه نمایش گلکسی S8 سامسونگ خواهد بود.
صفحه نمایش آیفون ۸ ۴٫۷ اینچ است. و صفحه نمایش آیفون ۸ Plus پنج و نیم اینچ است.

بررسی سخت افزار
گوشی های شرکت اپل در سراسر دنیا،از بهترین محصولات شرکت اپل به شمار می روند.قطعا شرکت اپل برای این دو گوشی سخت افزار های قدرتمند ارائه خواهد کرد.کسی واقعا نمی داند که در زیر این قاب آلومینیومی گوشی و گلس فوق العاده آن ،چه قطعات فوق العاده ایی به کار گرفته خواهند شد! اما به احتمال زیاد شرکت اپل برای بهبود عملکرد این گوشی ها از پردازنده ها و حافظه های موقت قدرتمندی استفاده می کند.آیفون ۷ دارای پردازنده A10 می باشد،در حالی که آیفون ۸ دارای پردازنده A11 می باشد.آیفون ۸ به صورت بی سیم شارژ خواهد شد.به نظر می رسد که دکمه صفحه اصلی در آیفون ۸ وجود نخواهد داشت و به جای این دکمه ،یک سنسور لمسی سه بعدی در زیر نمایشگر قرار خواهد گرفت. آیفون ۸ به سنسور تشخیص عنبیه چشم انسان مجهز خواهد شد.هنوز مقدار حافظه ذخیره سازی این گوشی مشخص نیست اما به احتمال زیاد برای آیفون ۸، اپل مانند گذشته مدل های ۳۲GB-128GB-256GB را عرضه کند.
سیستم عامل آیفون ۸ و آیفون ۸ PLUS آی او اس ۱۱(IOS11) خواهد بود.
دوربین
دوربین گوشی آیفون ۸، بی شک از آیفون ۷ بهتر خواهد بود.
دوربین گوشی آیفون ۸ از دوربین آیفون ۷ PLUS متفاوت خواهد بود. این تفاوت به این دلیل است گوشی آیفون ۸ PLUS قابلیت نمایش تصاویر به صورت عمودی را دارد،در حالی آیفون ۷ PLUS تصاویر را به صورت افقی نمایش خواهد داد.دوربین گوشی آیفون ۸ با ۸ PLUS فرق دارد.
به طور قطعی،دوربین گوشی های آیفون ۸ PLUS و آیفون ۸ از سایر گوشی های آیفون بهتر خواهند بود و امکانات بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار می دهند
قیمت
بررسی قیمت،کار سختی است.اخبار و شایعات حاکی از آن است که قیمت آیفون۸ ۱۰۰۰$ خواهد بود.این گوشی قرار است که در دهمین جشن سالگرد افتتاح شرکت اپل روانه بازار شود.
آیفون ۸ PLUS از آیفون ۸ گران تر است.به احتمال زیاد قیمت آیفون ۸ مانند آیفون ۷ باشد.
در اروپا قیمت آیفون ۸ ۵۹۹ یورو خواهد بود و قیمت آیفون ۸ PLUS هم ۷۱۹ یورو خواهد بود.

نتیجه گیری نهایی
هر دوی این دستگاه ها،گوشی هستند و هیچ فرقی با هم ندارند.
اما اگر شما می خواهید که از گوشی بزرگتر استفاده کنید،باید به تمامی قسمت های مختلف گوشی توجه داشته باشید.واضح است که قبل از خرید گوشی،شما باید بررسی ها لازم را انجام دهید. این طور نیست؟
“باز هم تاکید می کنم که برای بررسی وِیژگی های آیفون ۸ و Plus 8 هنوز زود است.”
منبع:http://www.alphr.com/apple/1006611/iphone-8-vs-iphone-8-plus-does-bigger-always-mean-betterدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید