راه های افزایش سرعت کامپیوتر شما

این روز ها نگه داری و  به روز رسانی  سرعت کامپیوتربه یک امر مهم برای کاربران تبدیل شده است که راه های مختلفی برای آن وجود دارد که در ذیل به تعدادی از انها اشاره می کنیم :

 

۱- از Microsoft Fix It  استفاده نمایید : Microsoft Fix It یک ابزار رایگان از شرکت مایکروسافت است که به کاربران ویندوز ۷ و قبل از ان اجازه ی اسکن کامپیوتر و انجام بسیاری از کارهای نگه داری ان را می دهد.

۲– برنامه هایی را که روی صفحه ی دسکتاپ  وجود دارند کاهش دهید : اگر سیستم شما زمان زیادی برای UP شدن زمان می گیردیک دلیل این  است که برنامه های زیادی روی دسکتاپ خود دارید. برای رفع این مشکل ادر قسمت RUN فرمان msconfig را اجرا نمایید یک پنجره باز می گردد که شما غیر از اتنی ویروس خود تقریبا تمام موارد دیگر نظیر برنامه ی Adobe Acrobat  و Google Toolbar Notifierرا می توانید حذف نمایید.

۳-برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید حذف نمایید : از قسمت Add or Remove Programs در Control Panel برنامه هایی را که دیگر استفاده نمی کنید را حذف نمایید.

۴- درایو های خود را پالایش نمایید :  با تایپ کردن cleanmgr.exe در قسمت Run  به Disk Clean Up دسترسی پیدا می کنید

Run همان قسمتی است که برناه ها و فایل های سیستم خود را برای اجرا در ویندوز جسنجو می نمایید.

۵-  مرورگر خود را عوض نمایید : اگر از مرورگر Internet Explorer نسخه ی ۱۱ استفاده می نمایید به جای ان می توانید از مرورگر Chrome استفاده نمایید که هم سرعت بیشتری دارد و هم باگ های خیلی کمتری دارد .

۶- مرورگر خود را پالایش کنید : بدون توجه به نوع مرورگر خود باید هر جند وقت یک بار آن را پالایش نمایید که شامل تاریخجه و کوکی ها و Chache مرورگر می  شوند که برای این کار باید به قسمت tools و سپس قسمت Clean Browsing Data بروید و موارد مذکور را انجا تیک زده و پاک نمایید.همجنین می توانید از نرم افزار CCleaner نیز استفاده نمایید که این کارها را برای شما خودکار انجام می دهد.

۷- از malware ها راحت شوید: هر فایلی که اول اسمش mal دارد باید پاک شود این فایل ها باعث کند شدن سیستم شما می شوند.انتی ویروس های Norton و Avast این کار را برای شما انجام می دهند.

۸-برای ویروس ها و spywareها اسکن انجام داده وآنها را از بین ببرید: علاوه برmalwareها شما باید برای ویروس ها و جاسوس افزار ها نیز به صورت مرتب حتی وقتی پشت سیستم نیستید جستجو انجام دهید و انها را از بین ببرید وجود بیش از یک انتی ویروس سیستم شما را کند می کند مگر اینکه بخواهید خیلی کامل عمل کنید،درهر حال یک انتی ویروس کافی است.

۹-RAM خود را ارتقا دهید: کار های فیزیکی محدودی هستند که می توانند به افزایش کارایی سیستم شما منجر شوند مخصوصا به مرور زمان که قدیمی تر می شود که یکی از انهافا افزایش حافظه ی RAM می باشد.

۱۰-از حافظه هایSSD اسفاده کنید: حافظه های SSD سریع تر کار می کنند و تهیه انها به صورت اکسترنال می تواند کارایی سیستم شما را افزایش دهد.

منبع:

smallbiztrends.com
دیدگاهتان را بنویسید