چگونه گوشی خود را در برابر هک شدن و به سرقت رفتن اطلاعات ایمن کنیم؟

امروزه،گوشی های هوشمند جزئی از زندگی روزمره ما هستند.هرجا که می رویم این گوشی ها را با خود می بریم.نگهداری اطلاعات شخصی،نصب نرم افزار های مختلف در گوشی های هوشمند به نظر فکر مناسبی است،اما واقعیت این است که گوشی هوشمند شما،با این همه اطلاعات شخصی و مهم، در معرض هک قرار دارد.
این به این معناست که دسترسی سارقین و هکر ها به گوشی شما آسان تر می شود.امروز می خواهیم روش های حفاظت از اطلاعات شخصی بر روی گوشی های هوشمند را با هم بررسی کنیم.
گوشی هوشمند یک رایانه کوچک است
شما باید به گوشی هوشمند خود به عنوان یک رایانه کوچک نگاه کنید.ضرورتاً باید گوشی هوشمند خود را به عنوان یک رایانه در نظر بگیرید.گوشی های هوشمند با قابلیت جستجو در اینترنت در معرض هک شدن قرار دارند.
اگر چه ما اکثر با رایانه یا لپ تاپ مجهز به ویروس کش، وارد اینترنت می شویم، در مورد گوشی های هوشمند در رابطه با امنیت در اینترنت دقت زیادی را به خرج نمی دهیم.در صورت عدم بررسی مسائل امنیتی در گوشی هوشمند خود، باید هرگونه مسوولیت را بابت امنیت اطلاعات خود بر عهده بگیریم.
How to Protect From Being hacked?
از گوشی خودتان محافظت کنید
یکی از بهترین و سریع ترین روش ها برای تامین امنیت موبایل،نصب نرم افزار های ضد ویروس است.اگر چه نرم افزار های امنیتی زیادی وجود دارند،اما نرم افزار AVG یکی از بهترین نرم افزار های امنیت موبایل است.این نرم افزار به طور کامل امنیت گوشی شما را تضمین می کند.یکی از قابلیت های این نرم افزار قفل از راه دور است،بنابراین دسترسی هکر به گوشی شما متوقف می شود.یکی از مزیت های این نرم افزار، رایگان بودن آن است.
پسورد و رمزگذاری
یکی از بزرگترین خطر هایی که گوشی شما را تهدید می کند،دزدیده شدن گوشی و جاگذاشتن گوشی در محل های مختلف است.با این اتفاقات دسترسی هکر ها به فایل ها،تصاویر،برنامه ها و موسیقی ها آسان تر می شود و آنها به راحتی می توانند اطلاعات را از گوشی شما به جا های دیگر منتقل کنند.
برای افزایش امنیت گوشی خود،برای آن یک رمز غیر قابل پیش بینی تعریف کنید.در این صورت دسترسی افراد متفرقه به گوشی شما مسدود خواهد شد.یکی از بهترین روش های رمز گذاری بر روی اطلاعات،استفاده از سنسور اثر انگشت است که امنیت بالایی دارد.
چه از نرم افزار های امنیت استفاده کنید و چه استفاده نکنید.باید بدانید که امنیت اطلاعات بر روی گوشی،یکی از بهترین روش های لذت بردن از استفاده از گوشی هوشمند و اینترنت است.
منبع:http://www.hitechreview.com/phones/not-get-phone-hacked/56409/دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید