چرا گلکسی نوت ۸ منفجر نمی شود؟

زمزمه ها درباره ی گلکسی نوت ۸ هر روز بیش تر و بیش تر به گوش می‌رسند.سامسونگ در ۲۳ آگوست از فبلت خود رونمایی خواهد کرد.برعکس چیزی که تصور می‌کنیم طرفداران سامسونگ بسیار در این باره هیجان زده هستند.اگرچه کمتر کسی پیدا می شود که به حوادث ناگوار سال گذشته فکر نکند.

اتفاقات آتشینی که برای Note 7 افتاد،منجر شد بسیاری از مشتریان سامسونگ احساس حماقت کنند.حالا با نزدیک تر شدن زمان رسمی رونمایی از Galaxy Note 8 نگرانی ها بیشتر و بیشتر می‌شوند.«نکند دوباره اتفاق بیفتد؟»«آیا خرید این گوشی خطری در پی ندارد؟»«نکند خانه ام آتش بگیرد؟…»

چنین نگرانی هایی قابل پیش بینی و کاملا منطقی است اما ما دلایلی داریم که اثبات می‌کند در این مورد خاص،تاریخ دوباره تکرار نخواهد شد.سامسونگ نوت ۷ محصولی ناقص و خطرناک بود اما نوت ۸ همانند همه ی محصولات سامسونگ کاملا بی خطر و دوست داشتنی است.در اینجا ۳ دلیل عمده ای را بررسی می‌کنیم که اثبات می‌کند Note 8 هرگز منفجر نمی‌شود.

۱٫آزمون جدید سنجش خطر سامسونگ

در پی شکست مفتضحانه ی نوت ۷ سامسونگ تصمیم گرفت فرآیند بررسی امنیت باتری های خود را ارتقا دهد.در حال حاضر این فرآیند شامل سه آزمون کلی است.این آزمون ها برای اطمینان از عملکرد کوتاه مدت و بلند مدت باتری طراحی شده اند.آزمون دارای ۸ بخش شامل آزمایش های فیزیکی که با اشعه ایکس انجام می‌شوند،آزمون استاندارد دوام باتری،چرخه ی شارژ و دشارژ،آزمون نشت مواد فرار،جداسازی باتری،بررسی تغییرات ناگهانی ولتاژ و یک تست جدید می‌باشد.تست جدید «آزمون شارژ سریع» نام دارد.این آزمون تلاش می‌کند رفتار باتری بعد از دو هفته را تنها ظرف مدت چند روز شبیه سازی کند.

چنین آزمون هایی به سامسونگ در پیدا مشکلات کیفی کمک می‌کند.اگرچه هنوز افرادی هستند که در خرید Note 8 تردید دارند اما بنظر می آید سامسونگ به خوبی عبرت گرفته است.

۲٫گلکسی نوت ۸،یک اسمارت فون غول پیکر

مقایسه ی نوت ۷ و نوت ۸ و نوت ۸ پلاس

براساس اطلاعات فاش شده و با استناد به مقایسه ی اولیه ی بین نوت ۸ و نوت ۷،میتوان گفت گلکسی نوت ۸ یک دستگاه غول پیکر خواهد بود.بسیار بزرگ تر از نوت۷٫چرا این موضوع مهم است؟یکی از دلایل شکست خوردن باتری Note 7 کمبود فضای خالی برای نصب باتری درون گوشی بود.

نوت۷ به طور قابل ملاحظه ای باریک بود.برای رسیدن به این هدف مهندسان کمپانی سامسونگ همه ی قطعات داخلی را به سختی در کنار هم قرار داده بودند.این کار باعث انفجار نوت ۷ شد؛انفجاری در حد لالیگا!

حالا نگاهی به عکس بالا بیندازید.چه می بینید؟نوت۷ بسیار کوچکتر از نوت ۸ است.طبق اطلاعات فاش شده ضخامت آن نیز بیشتر است.پس می توان به راحتی حدس زد که قطعات داخل این اسمارت فون خیلی خیلی احساس راحتی می کنند!البته هر چه یک دستگاه بزرگتر باشد باتریش هم بزرگتر است.پس اگر هنوز در خرید Galaxy Note 8 تردید دارید به خواندن ادامه دهید.

۳٫باتری گلکسی نوت ۸ کوچکتر از باتری نوت ۷ خواهد بود

باتری کوچکتر باعث می شود احتمال انفجار نوت ۸ به حداقل برسد

واضح است که سامسونگ نمی‌خواهد حتی ذره ای در این باره ریسک کند.اگر چنین اتفاقاتی سال گذشته نمیفتاد،باتری نوت ۸ در حدود ۴۰۰۰میلی آمپر بر ساعت می‌بود.اما باز هم بخاطر جلوگیری از تکرار تاریخ،شاهد باتری با ظرفیت ۳۳۰۰ mAh هستیم.به قول معروف هرچه باتری کوچکتر انفجار کوچکتر!

فضای داخلی نوت ۸ بیشتر از نوت ۷ است.باتری آن هم حجم کمتری اشغال می‌کند.پس فشار ها به باتری به حداقل رسیده است.به عنوان یکی از مشتریان سامسونگ نمیتوانم بگویم از این تغییر خوشحالم.از آنجایی که نوت ۸ نمایشگر بزرگی دارد احتمالا عمر باتری آن نسبت به مدل قبلی خود کمتر است.نوت ۸ حداقل برای ۸ ساعت می‌تواند این گوشی همراه را روشن نگه دارد.احتمالا این موضوع با نارضایتی مشتریان همراه خواهد بود.

منبع: Phonearenaگرافیست و برنامه نویس،علاقه مند به تکنولوژی،کرم کتاب و دارای کله ای پر از باد :))


دیدگاهتان را بنویسید