فروش فیلتر های مبتنی بر هوش مصنوعی پریسما

پریسما،شرکت روسی که بیشتر بخاطر فیلتر های تصویریش معروف است،قصد دارد قسمتی از فیلتر های خود را به شرکت ها دیگر عرضه کند.

گرچه اپ محبوب خود را بازنشسته نمی کند اما گفته می شود در آینده تمرکز خود را بیشتر بر روی فروش ابزار های بینایی ماشینی خواهد گذاشت.

موسس پریسما در این باره می گوید:«فرصت های بزرگی در یادگیری های عمیق می بینیم.احساس می کنیم شرکت های زیادی هستند که به تخصص ما در این حوزه نیازمندند.حتی گوگل هم در حال خرید چند شرکت متخصص در حوزه ی بینایی کامپیوتری است.ما میتوانیم به شرکت ها کمک کنیم از بینایی ماشینی در اپ های خود استفاده کنند؛زیرا فهمیده ایم چگونه تکنولوژی را بکار گیریم.»این شرکت وبسایت جدیدی راه اندازی کرده است (اینجا را کلیک کنید.) تا سرویس های موردنظرش را در آن عرضه کند.

پریسما تعدادی از ابزار های تصویری خود را هم عرضه کرده است.این ابزار شامل ابزار قطعه بندی(جداسازی پس زمینه از پیش زمینه)،ابزار ترسیم چهره و ابزار تشخیص چهره و صحنه می باشند.پریسما تخصص هایی دارد که بر اساس شبکه های عصبی بر روی دیوایس های ختلف اجرا می شود.استفاده نکردن از فضای ابری ممکن است کاری فریبکارانه باشد اما منجر به تولید اپلیکیشنی سریع تر،امن تر و با تثیر کمتر بر روی عمر باتری گوشی یا تبلت شده است.

سال گذشته فیلتر هایی از پریسما که از نقاشی های معروف الهام گرفته شده بودند،توسط شبکه های اجتماعی بزرگ مثل فیسبوک کپی برداری شدند.این موضوع باعث شد این شرکت روسی تصمیم بگیرد در تجارت خود تغییر رویه دهد.

مویسینکو،بنیان گذار پریسما،می گوید قصدش این نبوده که با شبکه های اجتماعی بزرگتر وارد رقابت شود.«هرگز فکر رقابت با فیسبوک به ذهنمان خطور نکرده است.ما یک استارت آپ کوچک با بودجه ای محدود هستیم.محبوبیت این فیلتر ها نشان می دهد تکنولوژی بینایی ماشینی مشتریان فراوانی دارد.»

مویسینکو گفت کمپانی اش به حمایت از اپ پریسما ادامه می دهد و این موضوع همچون ویترینی عمل می کند که عملکرد شرکتش را با آن سنجش می کند.«این اپلیکیشن هنوز بین ۵ میلیون تا ۱۰ میلیون کاربر فعال دارد که بیش تر آنها ساکن ایلات متحده هستند.»

شایعات زیادی درباره ی خرید شرکت پریسما توسط کمپانی های بزرگتر وجود دارد.این شایعات سال گذشته بعد از ملاقات مویسینکو با مدیران فیسبوک آغاز شد و با خرید چندین فیلتر از پریسما توسط فیسبوک قوت بیشتری گرفت.

یکی از مدیران پریسما در این باره می گوید:«ما می خواهیم با بیشترین توان خود ادامه دهیم.تیم ما بسیار پر انگیزه و متعهد است.بنابراین مهم نیست کجا،کی و با چه کسانی کار می کنیم.»

منبع: AI-powered filter app Prisma wants to sell its tech to other companiesگرافیست و برنامه نویس،علاقه مند به تکنولوژی،کرم کتاب و دارای کله ای پر از باد :))


دیدگاهتان را بنویسید