بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم سال ۲۰۱۷ معرفی شدند

بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم سال ۲۰۱۷ معرفی شدند

با این دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم تشخیص زبان دیگر یک درد سر نیست.در طول زمان های طولانی در تاریخ فناوری اطلاعات،زبان های مختلف دیگر برای کاربران یک چالش بزرگ محسوب نمی شود.گوگل و مایکروسافت سال ها پیش این چالش بزرگ را بر طرف کرده اند.

سیستم ترجمه طبیعی(Neutral Machine Translation) که توسط گوگل ساخته شده است.تا به حال در ترجمه رقیبی نداشته است.یکی از ویژگی ها خوب این نرم افزار ترجمه با استفاده از دوربین است.که در حالت عکاسی این نرم افزار ترجمه هم می کند.و با عکس گرفتن از کلمه خود می توانید آن را ترجمه کنید.

اما در این حالت کدام یک از برنامه ها برتر هستند؟این سوالی است که باید به جواب آن برسیم،خبر خوب این است که بهترین برنامه های ترجمه رایگان هستند،ولی در بعضی از قسمت ها پرداخت درون برنامه ایی دارند.

ولی به هر حال از این نرم افزار های عالی غافل نشوید چون در هنگام مسافرت های تجاری و تعطیلات به کار شما می آیند.

  • همچنین این سیستم ترجمه گوگل بهترین سیستم تشخیص صدای سال ۲۰۱۷ می باشد

 

بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم سال

۱-گوگل ترجمه

یک مترجم سریع واز بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم به حساب می آید.

پلتفرم های قابل اجرا:اندروید،IOS

زبان های پشتیبانی شده:۱۰۳

ویژگی ها:ترجمه با استفاده از تصاویر-ترجمه سریع

نقاط قوت:

+ترجمه دقیق و سلیس

+حالت دوربین بسیار عالی

نقاط ضعف:

-از ویندوز فون پشتیبانی نمی کند.

سیستم مترجم گوگل در ترجمه بازی ها بسیار قدرتمند است،و در حوزه بازی های اندرویدی و IOS پیشرفت چشم گیری داشته است.پیشرفت های اخیر این برنامه نشان داده است که این برنامه حتی از انسان ها هم بهتر ترجمه می کند.این نرم علاوه بر زبان انگلیسی بیش از ۳۰ زبان دیگر را نیز ترجمه می کند.(در ابتدا این زبان ها،زبان چینی بهتر ترجمه می شود)

یکی از ویژگی های قابل بحث برای این نرم افزار ،ترجمه همزمان چند سند با هم دیگر است.علاوه براین شما می توانید متن مورد نظر را دریک پنجره قرار دهید.و متن ترجمه شده را در پنجره ایی دیگر بنویسید. ویا متن مورد نظر را بخوانید تا گوگل ترجمه،آن را ترجمه کند.

حتی در هنگام عدم اتصال شما به اینترنت این نرم افزار می تواند ۵۲ زبان مختلف را ترجمه کند.شاید یکی از بهترین قابلیت های این نرم افزار توانایی ترجمه کتاب با استفاده از دوربین باشد.به راحتی دوربین خودتان را روی کتاب قرار دهید و از ان عکس بگیرید تا ترجمه شود.این نرم افزار برای ترجمه خارق العاده است.

بدلیل داشتن کیفیت بالای ترجمه و قدرت تشخیص صدای بالا این نرم افزار در صد بهترین نرم افزار های ترجمه قرار گرفته است.در هنگام مسافرت این نرم افزار را فراموش نکنید.

  • این نرم افزار برای نسخه های اندروید و IOS موجود است.

 

بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم سال

۲- مترجم مایکروسافت

مترجم قدرتمند و بسیار کارا تر از بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم دیگر

پلتفرم های قابل اجرا:اندروید،IOS،ویندوز

زبان های پشتیبانی:بالای ۶۰ تا

ویژگی ها:حالت مکالمه-ترجمه با استفاده از دوربین-ترجمه چت های گروهی.

نقاط قوت:

+ ترجمه بسیار عالی و دقیق.

+ترجمه چت های گروهی با استفاده از چندین زبان.

نقاط ضعف:

-حالت دوربین خطا های زیادی دارد.

این نرم افزار ترجمه مایکروسافت رایگان است و بیش از ۶۰ زبان را پشتیبانی می کند.این نرم افزار صوت بیش از ۴۵ زبان را پشتیبانی می کند.بنابراین به کاربر اجازه می دهد تا با خواندن کامل مطالب ان ها را ترجمه کند.

این برنامه مانند برنامه گوگل ترجمه به کاربران این امکان را می دهد تا با چند پنجره کردن مطلب آن را به راحتی ترجمه کند.و به راحتی زبان ها به یک دیگر ترجمه میشوند.دقیقا مثل مترجم گوگل.برای این برنماه حالت ترجمه تعریف شده است اما به خوبی گوگل ترجمه کار نمی کند.

مترجم گوگل می تواند چندین زبان زنده دنیا را به یک دیگر ترجمه کند.این برنامه به شما امکان می دهد تا بسته مربوط به زبان مورد نظر را دانلود کنید تا در آینده هنگام عدم اتصال شما به اینترنت بتوانید به راحتی متن مورد نظر خود را ترجمه کنید.این ویژگی نسبت به و سایر ویژگی های دیگر آن متفاوت خواهد بود.

  • این نرم افزار برای اندروید و IOS قابل اجراست.

 

Itranslate-

۳-Itranslate

برای همه دستگاه ها مناسب است.

پلتفرم های قابل اجرا:اندروید،IOS،ویندوز،مک

زبان های پشتیبانی شده:۹۲ تا

ویژگی ها:ترجمه آفلاین-ترجمه مکالمه ها!

نقاط قوت:

+ پشتیبانی از پلتفرم های مختلف

+ مهارت بسیار بالای در ترجمه

نقاط ضعف:

– خیلی آهسته عمل می کند

– بهترین ویژگی های ان قفل شده اند.

این نرم افزار بسیار عالی دارای ۹۲ زبان می باشد و به راحتی می تواند زبان ها را به یک دیگر ترجمه کند!

با ترجمه گفتاری می توان متون را به راحتی به زبان های مختلف ترجمه کرد.و با خواندن مطلب به راحتی متن شما سریع و آسان تر به نتیجه مطلوب رسید.این نرم افزار از کلمات و عبارات شما یک تاریخچه تهیه می کند،تا در دفعات بعدی کار شما آسان تر باشد.

این نرم افزار در هنگام پردازش صدا کمی ضعیف عمل می کند،اما انتظارات را به طور کامل بر آورده می کند.در نظر داشته باشید که این نرم افزار تبلیغات زیادی دارد و در هنگام ترجمه این تبلیغات به صورت مکرر ظاهر می شوند.

برای بهره وری بیشتر از این نرم افزار شما باید این نرم افزار را به نسخه Pro ارتقاء دهید.به این ترتیب هم می توانید به صورت آفلاین از این نرم افزار استفاده کنید و هم از شر تبلیغات خلاص شوید.

این برنامه برای اشتراک ماهانه از شما ۶٫۵ دلار دریافت خواهد کرد.این قیمت برای سرعت این نرم افزار اصلا منصفانه نیست. قیمت این نرم افزار باید ۴٫۳۰ دلار بود!که این طور نیست!.

برای دانلود این نرم افزار اینجا را کلیک کنید.

http://digikok.com/wp-content/uploads/2017/08/4uT37KrkrZADpcA5ddUFqK-650-80.jpg

۴-TripLingo

در کنار ترجمه امکانات زیادی دارد

پلتفرم های قابل اجرا:اندروید و IOS

زبان های پشتیبانی شده:۲۳ زبان

ویژگی ها:ترجمه از روی تصاویر-ترجمه زنده-کتاب اصطلاحات-نکات مسافرتی.

نقاط قوت:

+ قابلیت ترجمه زنده

+ ویژگی های برجسته

نقاط ضعف:

– زبان های زیادی را پشتیبانی نمی کند

– ترجمه زنده رایگان نیست.

این نرم افزار ترجمه علاوه بر ترجمه متون،یک راهنمای سفر نیز هست. شما می توانید از این نرم افزار رایگان استفاده کنید.این نرم افزار از ۲۳ زبان برای ترجمه گفتاری و تایپی استفاده می کند.این نرم افزار ساده به شما اجازه می دهد تا مکالمات خود را به صورت ساده ترجمه کنید و دیگران را از وضعیت خود آگاه سازید.این نرم افزار خیلی دقیق است و بیش از ۲۳ زبان را پشتیبانی می کند.

این نرم افزار مانند دیگر دیکشنری های معرفی شده می تواند از مطلب مورد نظر شما عکس بگیرد و آن را ترجمه کند.در این صورت شما ترجمه را به صورت متنی در اختیار دارید.این خیلی خوب است.چون بسیار از کار ها را سرعت می بخشد. به هر حال،از بهترین امکانات این نرم افزار می توان به فلش کارت لغت،راهنمای سفر،لیست اصطلاحات مختلف،اطلاعات فرهنگی هر ملت،آداب و رسوم خاص یک ملت و …. اشاره کرد.یکی از بهترین ویژگی های این نرم افزار ارائه اطلاعات کاملی از اورژانس ها-سفارت خانه ها است که شما در هنگام نیاز به هر کدام می توانید سریعا به آنها مراجعه کنید.به یاد داشته باشید که این امکانات عالی فقط در ۱۳ زبان گنجانده شده اند و این اصلا راه درستی نیست.

ولی مهم ترین بخش این نرم افزار ترجمه و راهنمای سفر آن است که بیشتر مورد توجه کاربران قرار میگیرد.اگر می خواهید که از یک نرم افزار ویژه و کارا برای ترجمه استفاده کنید این برنامه را فراموش نکنید.این برتنامه توسط یک تیم انسانی و فنی خلق شده است که همگی در امورات ترجمه ماهر هستند.ولی برای استفاده کامل ارز این نرم افزار شما باید مبلغی را به حساب این شرکت واریز کنید.

از این لینک می توانید این برنامه را دانلود کنید

http://digikok.com/wp-content/uploads/2017/08/hEEKHVeaNVvjZpZP8EPwsK-650-80.jpg

۵-مترجم SayHi

به مترجم کوچک خود سلام کن.

پلتفرم های قابل اجرا:اندروید و IOS

زبان های قابلیت پشتیبانی:۴۶ زبان

ویزگی ها:ترجمه مکالمات-و گویش های مختلف.

+ استفاده آسان

+ پشتیبانی از گویش های مختلف

_ ویژگی های خیلی کم

_ روی گوگل پلی استور موجود نیست

اگر می خواهید که یک مترجم خیلی راحت داشته باشید و سریعتر کار خود را انجام دهید نرم افزار SayHi را به شما پیشنهاد می کنیم.این نرم افزار ۴۶ زبان را پشتیبانی می کند و دیگر نمی توان این نرم افزار را از این راحت تر کرد.

برای ترجمه دو زبان به همدیگر دکمه میکروفون را بفشارید و زبان مورد نظر را انتخاب کنید.در این لحظه جمله مورد نظر خود را بگویید تا نرم افزار ان را ترجمه کند.می توانید به راحتی با کسی که زبان شما را نمی فهمد صحبت کنید.

ترجمه ها دقیق و روان انجام می شوند و امکانات زیادی را در اختیار دارید از جمله امکان ترجمه یک کلمه به چندین زبان مختلف،مثلا ترجمه “سلام” به زبان های عربی و اسپانیایی در اصل این نرم افزار در این قسمت ۹۰ زبان را ترجمه می کند.شما می توانید انتخاب کنید که کلمه به چه سرعتی برای شما خوانده شود.یا جنسیت خواننده را تعریف کنید مرد یا زن.

امکانات زیادی وجود ندارد.بهترین ویژگی این نرم افزار رابط کاربری ساده آن است.اصولا این نرم افزار برای سهولت در هنگام مکالمه طراحی شده است.این نرم افزار در دو نسخه اندروید و IOS منتشر شده است(اما باید این نرم افزار را از مارکت آمازون دانلود کنید چون این برنامه در گوگل منتشر نشده است.)

این نرم افزار را می توانید از این لینک دانلود کنید.

منبع:http://www.techradar.com/news/the-best-translation-software-of-2017دانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


یک نظر برای “بهترین دیکشنری ها و نرم افزار های مترجم سال ۲۰۱۷ معرفی شدند

دیدگاهتان را بنویسید