بهترین تلفن های همراه بدون لبه (پاییز ۲۰۱۷)

تلفن های بدون لبه،گوشی های تمام صفحه،گوشی هایی با نمایشگر های لبه به لبه یا تلفن هایی با حاشیه ی بسیار کم؛مهم نیست آنها را چه بنامیم.مهم اینست که آنها آینده ی تلفن های همراه هستند.

در اینجا بهترین گوشی های بدون لبه را برایتان جمع آوری کردیم.گوشی هایی که به زودی بازار را پر می کنند.

توضیح اضافی:«بدون لبه»نام درستی برای این تلفن های همراه نیست.همه ی تلفن های همراه حداقل به کمی لبه یا حاشیه در اطراف نمایشگرشان نیاز دارند.بهتر است این تلفن ها را «گوشی هایی با لبه های کوچک»بنامیم.

داستان از آنجایی شروع شد که نمایشگر ها بزرگتر و بزرگتر شدند.مردم متوجه شدند که نمایشگر های بزرگ برای کاربرد های مدیا و کار های روزانه بهتر است.تقریبا در همان روزها بود که گوگل نکسوس ۶،یک گوشی بزرگ ۶ اینچی،را به بازار عرضه کرد.سازندگان گوشی های همراه کم کم متوجه شدند که به دلیل اندازه ی دست انسان در ساختن تلفن های همراه بزرگ محدودیت دارند.پس کم کم به فکر ساختن تلفن هایی با نمایشگر های بزرگ شدند.تلفن هایی که اندازه ی فیزیکی چندان بزرگی نداشته باشند.

امروز رویای ساخت گوشی های بدون لبه توسط اتلفن های زیر به تحقق پیوسته است.

+S8 و Samsung Galaxy S8

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۳ و ۸۴ درصد

S8 بدون لبه

گلکسی S8 و +S8 سامسونگ از اولین تلفن های همراه بدون لبه به شمار می روند.به لطف نمایشگری که در لبه ها خمیده میشد،سامسونگ توانست به بالاترین نسبت نمایشگر به بدنه دست یابد.نمایشگر این تلفن های همراه در لبه ها اندکی خم شده است.برای ساخت این نمایشگر ها سامسونگ از تکنولوژی AMOLED بهره گرفته است.این فناوری به نمایشگر اجازه می دهد با زاویه ی خاصی خم شود.امری که در نمایشگر های معمولی غیرممکن است.

شرکت های بزرگ می بایست برای این فاکتور جدید،طراحی جدیدی هم در نظر می گرفتند.مثلا باید تصمیم میگرفتند که حسگر اثر انگشت را در کجا قرار دهند.سامسونگ تصمیم گرفت آن را روی دکمه ای در کنار دوربین جای دهد.اگرچه این کار خرابی به بار نیاورد اما موجب تولید یک دکمه ی کوچک اعصاب خرد کن شد.

Samsung Galaxy Note 8

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۳ درصد

Note 8

در ادامه ی روند تولید نمایشگر های بدون لبه،سامسونگ نوت ۸ را عرضه کرد؛البته نوت ۸ اندکی با S8 و S8 پلاس فرق دارد.اول اینکه نمایشگر آن بزرگتر است.(۶٫۳ اینچ)دوم اینکه زاویه ی خم شدن لبه های نمایشگرش تند تر است.بنابراین فضای بیشتری بر روی نمایشگر برای S Pen فراهم می کند.

 

LG V30

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۱ درصد

LG V30

LG V30 بهترین تلفن همراه الجی در پاییز ۲۰۱۷ است.این گوشی دارای نمایشگر ۶ اینچی لبه به لبه است.V30 نسبت به One Plus اندکی کوچکتر است اما نمایشگر بزرگتری دارد.این موضوع یک موفقیت برای الجی به شمار می رود.V30 ،برخلاف گوشی های سامسونگ،حسگر اثر انگشت را در پشت گوشی و زیر دوربین قرار داده است.راحت ترین مکان برای دسترسی آسان انگشت شما.

LG G6

نسبت نمایشگر به بدنه: ۷۹٫۵ درصد

LG G6

G6 نمایشگر تمام صفحه ی ۵٫۷ اینچی دارد.اگر چه نسبت به وی ۳۰ از امکانات کمتری برخوردار است اما بسیار به آن شبیه است.این اسمارت فون از فلز و شیشه ی براق ساخته شده است.

LG Q6

نسبت نمایشگر به بدنه: ۷۹ درصدLg q6 بدون لبه

ارزان ترین تلفن همراه با نمایشگر تمام صفحه در پاییز ۲۰۱۷ به شمار می رود.در این تلفن همراه جای خالی چندین آپشن حس می شود که شاید بخاطر قیمت پایین آن است.اول اینکه حسگر اثر انگشت ندارد و شما می بایست از روش های سنتی برای رمزگشایی تلفنتان استفاده کنید.دوم اینکه پشت Q6 از جنس پلاستیک است که به راحتی روی آن خش می افتد.

اسنشال فون

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۵ درصد

e

اسنشال فون با پشت سرامیکی و ساختار جامدش،یک جواهر به شمار می رود.نسبت نمایشگر آن به بدنه اش عدد قابل توجهی است.در جلوی آن یک شکاف برای جاسازی دوربین جلو ایجاد شده است.همه ی این ها ترکیب بسیار خوبی میسازند.مخصوصا زمانی که از نوار اطلاع رسانی بالای صفحه نمایش استفاده کنید.اسنشال فون نام تجاری ندارد و وابسته به اندروید و با شعار آپدیت های مرتب به بازار آمده است.

Apple iPhone 8

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۶ درصد

iphone

انتظار می رود آیفون ۸ اولین آیفون با نمایشگر OLED و صفحه نمایش لبه به لبه باشد.گفته می شود آیفون ۸ با نمایشگر ۵٫۸ اینچی  و یک شکاف برای دوربین جلو و سیستم تشخیص سه بعدی چهره عرضه می شود.طبق شایعات آیفون ۸ حسگر اثر انگشت نخواهد داشت.

Xiaomi Mi Mix :اولین تلفن بدون لبه

نسبت نمایشگر به بدنه: ۸۴ درصدXiaomi

آخرین تلفن همراهی که بررسی می کنیم اسمارت فون جدید شیاومی است.البته تلفن های همراه بدون لبه ی بیشتری هم وجود دارند اما در لیست «بهترین»های ما جای نمیگیرند.

درحالی که برند های معروف در حال توسعه ی فناوری نمایشگر های بدون لبه بودند،شیاومی اولین گوشی را همراه با این فناوری روانه ی بازار کرد.Mi Mix اولین تلفن همراه بدون لبه است اما متاسفانه در تعداد کم و قیمت بالا به بازار روانه شده است.

منبع: PhoneArenaگرافیست و برنامه نویس،علاقه مند به تکنولوژی،کرم کتاب و دارای کله ای پر از باد :))


دیدگاهتان را بنویسید