اسکنر اثر انگشت

اسکنر اثر انگشت تا سال های آینده به گوشی های جدیدی اضافه خواهد شد

اسکنر اثر انگشت روی دستگاه های زیادی نصب خواهد شد و این ویژگی به یکی از بزرگ ترین ویژگی های این گوشی های تبدیل خواهد شد.

ما هنوز منتظر هستیم تا ببینیم آیا آیفون ۸ اسکنر اثر انگشت را زیر صفحه نمایش قرار می دهد یا نه، اما حتی اگر تعداد زیادی از گوشی ها را در سال ۲۰۱۸ بکار ببرید، از این تکنولوژی بهره بیشتری خواهید برد.

من امروز با جناب آقای با راد تالوری، مسئول یکی از بزرگترین کسب و کار های اینترنتی(کوالکام) شرکت کننده در IFA 2017 صحبت می کنم و بحث ما بیشتر به فناوری ها بیومتریک اختصاص دارد.ایشان تایید کردند که در سال های آینده این فناوری تکمیل تر خواهد شد.

شرکت کوالکام تکنولوژی Fingerprint Sensor Sense ID Snapdragon Sense خود را که می تواند از طریق فلز و شیشه ای در سال ۲۰۱۵ کار کند، اعلام کرد، اما اکنون فقط در فهرست نمایشگرهای هوشمند قرار دارد.

در اوایل سال جاری، این تکنولوژی توسط Engadget در عمل بر روی نمونه اولیه Vivo دستگاه در MWC شانگهای دیده شد، اما ما هنوز منتظر اولین گوشی مصرفی برای فروش هستیم.

جناب آقای تالوری توضیح  دادند که قرار گرفتن یک اسکنر اثر انگشت قابل استفاده در زیر صفحه نمایش به طور مستقیم صورت نگرفته است.

“من این کار را انجام دادم و کمی وقت گرفتم تا بتوانم آن را بدست آورم … اما سال آینده من خوشبین هستم که آن را در دستگاه های اصلی تر  خواهیم دید.”

با این تکنولوژی آیا می توان در این گوشی ها از فلز یا دیگر عناصر استفاده کرد؟؟؟!!!

در طول مرحله توسعه، به عنوان Qualcomm فن آوری را از مفهوم به تولید انتقال داد، پارامترهای موجود را تغییر داد تا مواد مورد نیاز برای کار را تغییر دهند.

“فقط زمانی که شما فکر می کنید که آن را تحت پلاستیک قرار داده اید، گوشی ها شیشه ای شده اند، درست زمانی که شما در زیر شیشه قرار گرفتید، تمرکز به صفحه نمایش تبدیل شد،”جناب آقای تالوری به ما گفتند. اکنون کوالکام در مرحله ای قرار دارد که همه کارها را انجام می دهد.

ما مطمئن هستیم که ما یک راه حل داریم که تحت فلز، زیر شیشه و زیر نمایش کار می کند. و همچنین ضد آب است، می تواند زیر آب کار کند، بنابراین امسال امیدواریم که این کار را برای تولید انجام دهیم. “

این به این معنی است که تلفنهای هوشمند مانند سامسونگ گلکسی S9، LG G7 و HTC U12 می توانند از اسکنر اثر انگشت روی صفحه نمایش استفاده کنند – این امر می تواند یک حرکت خوش آیند از برخی از خوانندگان ضعیف قد باشد!!!!!!.

اما آیا اولین بار در تاریخ ۱۲ سپتامبر اپل در این تکنولوژی حضور خواهد داشت، زمانی که آخرین نرم افزار اپل را پوشش میدهد؟ ما باید صبر کنیم و ببینیم.

منبع:techradar.comدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید