کاسپراسکای

کاسپراسکای،خبر توقف فروش را از یکی از وب سایت های معروف دریافت کرد

شرکت نرم افزاری آمریکایی Best Buy تصمیم گرفته است که نرم افزار آنتی ویروس کاسپراسکای را از فروشگاه های خود به همراه نگرانی های روزافزون سیاستمداران آمریکا و FBI که ارتباط این شرکت با دولت روسیه است، را حذف کند.

محصولات کاسپراسکای در نتایج جستجو در Bestbuy.com ظاهر نمی شوند و صفحات مربوط به کاسپراسکای در وب سایت Bestbuy.com ظاهر نمی شود.

در حالی که این شرکت تحقیقات خود را در ارتباط با ادعای شرکت سایبرزنی در رابطه با کرملین انجام نداد، گزارش های رسانه ای و شهادت کنگره در مورد وضعیت، سوالات بسیاری را مطرح کرد که باعث شد تصمیم وی دیگر محصولات شرکت را ارائه ندهد.

آزمایشگاه کاسپراسکای دارای یک پایگاه اطلاعاتی گسترده در سراسر جهان با بیش از ۴۰۰ میلیون کاربر با استفاده از نرم افزار آنتی ویروس است. با این حال، کاربران فعال آن به زودی می توانند کاهش شدید را در نتیجه ادامه فشار منفی و قانونگذاران فدرال در تلاش برای ممنوعیت استفاده از محصولات خود از دولت آمریکا، ببینند.

بهترین آنتی ویروس و بهترین آنتی ویروس رایگان در بازار را در سال ۲۰۱۷ بررسی کنید.
آزمایشگاه کسپرسکی این اتهامات را در یک بیانیه ای که ادعا می کند که شرکت به طور غیرمستقیم هدف قرار داده شده، رد کرد و گفت:

“تنها نتیجه به نظر می رسد که آزمایشگاه کسپرسکی … در وسط یک مبارزه ژئوپولیتیک قرار می گیرد و آن را به طور غیرعادلانه تحت درمان قرار می دهد، هرچند این شرکت هرگز به هیچ یک از دولت های جهان کمک نمی کند و نه با جاسوسی سایبری و یا سایبری تهاجمی تلاش ها.”

نرم افزار آزمایشگاه کسپرسکی ممکن است بعد از اینکه دوباره در آینده ارزیابی شود، در Best Buy در دسترس خواهد بود، اما در حال حاضر هنوز از تعدادی از خرده فروشان بزرگ دیگر در ایالات متحده از جمله Target، Walmart، آمازون و Staples استفاده می شود.

منبع:techradar.comدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید