آیفون ۱۰ پایان شیرین یک انتظار،اپل ،آیفون ۱۰ را رونمایی کرد.قسمت دوم

آیفون ۱۰ قسمت دوم

آیفون ۱۰ صفحه نمایشگر این گوشی

۱-صفحه نمایش بدون لبه ۵٫۸ و بدون هیچ خطا

۲-“Super Retina Display” بهترین نمایشگر شرکت اپل

۳-کیفیت آیفون ۱۰ به کواد اچ دی رسید.

اپل روی این نام برای نمایشگر گوشی آیفون ۱۰ خیلی کار کرده است”Super retina Display” تنها یک نمایشگر با شکوه نیست بلکه تحولی است عظیم که آیفون ده با استفاده از آن خود را از سایر رقبا جدا کرده است.

آیفون 10

این نمایشگر به پردازنده ۵٫۸ اینچی OLED مجهز است که تصویر ۴ کی را به شما ارائه می دهد .اپل گزارش داد که این اول بار است که اپل از نمایشگر های OLED در گوشی های خود استفاده می کند.

و همچنین اول بار است که اپل از نمایشگر های بدون لبه در گوشی های خود کار می کشد.در این صورت دیگر نیازی به دکمه کوچک در پایین صفحه نیست!صفحه نمایشگر پنهاور تر شده است و اصلا به نمایشگر های منحنی سامسونگ هیچ شباهتی ندارد.

لبه این صفحه نمایشگر بدون نمایشگر OLED تصویر فول اچ دی را ارئه می دهد. وضوح این نمایشگر ۲۴۳۶ *۱۱۲۵ پیکسل است،که تصویر کواد اچ دی را ارائه می دهد.

صفحه نمایشگر این گوشی با این کیفیت بالا بیشتر برای دیدن فیلم مناسب تر است تا کار های دیگر! پیکسل های این گوشی یک میلیون هستند! و ما انتظار داریم با نسبت وضوح اچ دی ار این گوشی بتوان فیلم هایی را از آمازون و نتفلیکس با کیفیت بالا دانلود کرد.

اگر از گوشی آیفون ۶ خود راضی نیستید و می خواهید ان را عوض کنید، سنسور تاچ سه بعدی بر حسب میزان فشار دستان شما بر روی گوشی قفل گوشی را باز خواهد کرد. برای باز کردن قفل گوشی کافیست فقط به گوشی نگاه کنید. و به راحتی به متن و منو های گوشی دسترسی پیدا خواهید کرد.

شارژ بی سیم آیفون ۱۰ با AirPower

 • AirPower شرکت اپل می تواند همزمان چند دستگاه را شارژ کند.
 • آیفون ۱۰ با شارژر های Qi نیز شارژ می شود.

فقط با قرار دادن گوشی خود روی این صفحه گوشی خود را به طور کامل شارژ کنید. همزمان نیز می توانید چندین وسیله را به طور کامل با آن شارژ کنید.

آیفون 10

قطعا شارژ بی سیم برای شما نام آشنایی است،اما شارژ بی سیم اپل تمامی محصولات شرکت اپل را به صورت بی سیم شارژ می کند:فرقی نمی کند که شما چه وسیله ایی را از اپل کش رفته اید!!

با این صفحه بزرگ که دست کمی از یک میز غذا خوری ندارد،به راحتی با قرار دادن گوشی خود یا وسیله ی اپلی خود ،باطری وسیله را از سولفات پر کنید تا بیشتر بتوانید از آن کار بکشید.ولی به هر حال اپل از امروز تا سال اینده نه قیمت این وسیله را اعلام می کند و نه تاریخ رونمایی از آن را!

این شارژر بی سیم باید از طریق کابل به برق متصل شود!اگر فکر می کنید خریدن گوشی آیفون ایکس چقدر گران است تازه اول راه هستید جلو تر بروید خودتان می فهمید چه قیامتی است!! این گوشی جیب شما را هنگام ورود به کمپانی اپل از شلوار جدا می کند و ان را در تئاتر استیو جابز فقید جا می گذارد!!!!!! و ناگهان وقتی به خودتان می آیید که در دست خود یک شارزر بی سیم ویک هندزفری بی سیم دارید. حالا دیگر نمیتوان کاری کرد.

اصلا دکمه صفحه اصلی کجاست؟

 • صفحه نمایشگر دکمه صفحه اصلی  را از پایین گوشی پرت کرده است.
 • برنامه را به بالا پرتاب کنید تا صفحه اصلی ظاهر شود(شباهت به سیستم عامل ۱۱)
 • برای بستن مرکز کنترل باید از بالا ان را ببندید.

در این گوشی نه خبری از جای سنسور اثر انگشت هست و نه از دکمه اصلی اثری هست.هر چه هست خدا رحم کند که در طول چند سال آینده اپل به شیشه ماشین نچسبد. ممکن است اپل در سال های آینده برای ما لباس هم انتخاب کند.

آیفون ده

حذف دکمه اصلی برای گوشی های آیفون یک جهش و تغییر بزرگ برای شرکت اپل محسوب می شود. و کاربران اپل در کنترل کردن گوشی های خود با تغییرات جدیدی همراه خواهند بود.

فقط با کشیدن یا پرت کردن برنامه های در حال اجرا به صفحه ی اصلی گوشی منتقل می شوید.با نگاه کردن شما به گوشی قفل گوشی آیفون ۱۰ باز خواهد شد.

برای مدیریت برنامه های بهتر است از پایین برنامه ها را به سمت بالا بکشید فقط این عمل یک ثانیه به طول می انجامد و برنامه های در حال اجرا را نمایش می دهد.با کشیدن صفحه زیر گوشی به سرعت در میان برنامه ها حرکت می کنید.این میان بر بیشتر شبیه به تماشا کردن عکس در اپل واچ است.

اپل اپل اپل و باز هم کار های متحیر کننده اپل

چون که با بالا کشیدن صفحه ، برنامه ها مدیریت می شوند.با پایین کشیدن صفحه مرکز کنترل نمایان می شود. از کنار آیکون سبز رنگ باطری انگشت خود را به سمت پایین بکشید مرکز کنترل را خواهید دید.

دکمه خاموش و روشن این دستگاه به کنار دستگاه منتقل شده است. نگه داشتن این دکمه دستیار خوش ذوق و رفیق همه کاره Siri را ظاهر می کند. با دو بار فشار دادن این دکمه به صفحه اپل پی منتقل میشوید البته این صفحه با فیس آی دی کنترل می شود.

یادتان هست که در گوشی های اولیه ی اپل < Slide to Unlock وجود داشت.حالا بدون این ویژگی گوشی از حالت طبیعی در امده است.در اول نبودن این امکان کاربران راه شک می اندازد.

فیس آی دی به جای تاچ آی دی شی فهم شد؟

 • با نگاه کردن به گوشی قفل آن را باز کنید.
 • از سنسور اثر انگشت نیز امن تر است.
 • می شود در اپل پی نیز از آن استفاده کرد.

بدون تاچ آی دی چگونه قفل گوشی را باز خواهید کرد؟با آیدی فیس!! آینده ایی جدید برای گوشی های هوشمند اپل!!

 

آیفون 10

برای این تکنولوژی اپل از دوربین ۷ مگاپیکسلی و چند سنسور هوشمند(سنسور مادون قرمز) استفاده کرده است. تا به راحتی بتواند چهره ی شما را ضبط کند.حتی در تاریکی این قفل هوشمند کار می کند.

اپل ادعا کرد نمی توان آیدی فیس را با عکس های موجود در گالری فعال کرد.مثل سامسونگ نوت ۸ یا اس ۸ .این شرکت آمریکایی بزرگ چنان امنیتی دارد که هفت پدر از هکر ها زنده شوند نمی توانند گوشی شما را هک کنند.

آیفون 10

شانس و احتمال خطای این سنسور هوشمند ۱ در ۵۰۰۰۰ هزار است.حالا اگر هکری بخواهد گوشی شما را باعکس شما هک کند این احتمال ۲۰ برابر ضعیف تر می شود و به ۱ در ۱۰۰۰۰۰۰ می رسد.

تکنولوژی در ورائ این سنسور خیلی پیچیده و جالب است، که حتی تیتر های خبری هم از توصیف آن عاجز اند.به محض اینکه وارد بازار گوشی شود،آن قدر قدرتمند خواهد شد که  حتی به صورت سه بعدی نیز چهره ی عبوس و اخموی شما را به صورت سه بعدی ضبط کند. چرا اخم کرده اید اخم هایتان را باز کنید.!!!!

آیفون ۱۰ و دوربین دو لنزه

 • دوربین دو لنزه هر لنز دوازده پیکسل
 • لنز تلفتو با دید وسیع
 • حالت ذخیره ی چهره با نور پردازی کامل از چهره

اپل ادعا می کند که دوربین گوشی آیفون ۱۰ را دوبار مورد طراحی قرار داده است.که روی هم این پیکسل ها ۲۴ پیکسل می شوند.اگر دوربین دو لنزه می خواهید گوشی آیفون ۱۰ و ۸ در خدمت شما ست، ولی اگر گوشی با دوربین و زاویه وسیع دید می خواهید این گوشی،گوشیی نیست جز آیفون ۱۰!

آیفون 10

آیــــــــــــــــــفون ۱۰!!!!

OIS به شما کمک می کند که برای عکس گرفتن دستان خود را کمی به حرکت وادار کنید.لنز دوربین مطابق با حرکت دست شما حرکت می کند.حالا با لنز تلفوتو می توانید تصاویری با زوم ۲x اپتیکال تهیه کنید.

سنسور های آیفون ۱۰ سریع تر و بزرگتر هستند ، و با سرعت های ۱٫۸ فریم (زاویه باز) ۲٫۴ فریم(تلفوتو) عکس می گیرند و تصاویر زنده را ضبط می کنند.با کار کشیدن و حمالی کردن پردازشگر A11 خب معلوم است که چه تصویر با کیفیتی تولید می شود.

سال قبل دوربیتن اپل با کمی تاری همراه بود.اما خوشبختانه گوشی آیفون ۱۰ با داشتن قابلیت پردازش نور چهره این تاری را تا حدی رفع کرده است. پرادزش نوری رو صفحه حرکت می کند و  در صحنه باقی می ماند و مستقیم به صورت شما اصابت می کند. و صورت شما را روشن تر می کند.

این کار اپل مرا از خنده ی هیجانی روده بر کرد!!

 • دوربین ۷ مگاپیکسلی برای گرفتن سلفی؟؟
 • ولی خب عمق تصویر عالی!!

با این دوربین حقیقت یاب شرکت اپل جایی برای گرفتن سلفی نیست! اما در این بسته تکنولوژی اصلا سلفی گرفتن نادیده گرفته نشده است.

گرفتن سلفی با این هیجانی دارد وصف نشدنی که در یان مقاله اصلا قابل توصیف نیست، سسنور ضد رطوبت هوا،سنسور ضد گرد و غبار اصلا اپل ما را به آدم حساب  می کند.

راستی میدانستید انی موجی چیست؟ انیمیشن نه عقل کل،انی موجی؟

ایموجی های شرکت اپل برای بیان احساست چرت و پرت یک بیکار و پولدار که گوشی اپل را در دست گرفته است و مسخره بازی های عروسکانه ی اپل را نظارت می کند.چیزی نمانده که هوای خانه ی خودمان را بدهیم اپل برایمان تولید کند از خوردن غذا و خوابیدن و پیاده روی گرفته تا رانندگی و درس خواندن!

آیفون 10

پردازشگر A11 یا امام غریب این پردازشگر دیگه چه صیغه اییه؟

آیفون 10

گوشی های شرکت اپل در سراسر دنیا،از بهترین محصولات شرکت اپل به شمار می روند.قطعا شرکت اپل برای این دو گوشی سخت افزار های قدرتمند ارائه خواهد کرد.کسی واقعا نمی داند که در زیر این قاب آلومینیومی گوشی و گلس فوق العاده آن ،چه قطعات فوق العاده ایی به کار گرفته خواهند شد! اما به احتمال زیاد شرکت اپل برای بهبود عملکرد این گوشی ها از پردازنده ها و حافظه های موقت قدرتمندی استفاده می کند.آیفون ۷ دارای پردازنده A10 می باشد،در حالی که آیفون ۸ دارای پردازنده A11 می باشد.آیفون ۱۰به صورت بی سیم شارژ خواهد شد.به نظر می رسد که دکمه صفحه اصلی در آیفون ۱۰وجود نخواهد داشت و به جای این دکمه ،یک سنسور لمسی سه بعدی در زیر نمایشگر قرار خواهد گرفت. آیفون ۱۰به سنسور تشخیص عنبیه چشم انسان مجهز خواهد شد.هنوز مقدار حافظه ذخیره سازی این گوشی مشخص نیست اما به احتمال زیاد برای آیفون ۸، اپل مانند گذشته مدل های ۳۲GB-128GB-256GB را عرضه کند.

باطری یا باتری؟

باتری آیفون X و شارژ سریع

دو ساعت بیشتر از آیفون ۷ سال گذشته دوام می آورد این به کنار!
اولین آیفون سریع شارژ: ۵۰٪ شارژ در ۳۰ دقیقه
اپل کاربران خود را مسخره نکرده است و به آنان گوشی آیفون ۱۰ با عمر باطری طولانی داده است.

بسته به نوع استفاده، این مقدار به عمر باتری تمام روزه بستگی دارد. شما با استفاده از حالت کم قدرت در iOS 11، می توانید به راحتی میزان مصرف باطری را افزایش دهید.

جالب اینجاست که آیفون X اولین تلفن اپل (همراه با جدید آیفون ۸ و ۸ پلاس) با قابلیت شارژ سریع خواهد بود. این گوشی می تواند ظرف ۳۰ دقیقه به شما ۵۰٪ تخفیف شارژ بدهد. قبلا شارژ سریع اپل به تبلت جدید iPad Pro و شارژ اصلی ۱۲٫۹ اینچی iPad Pro محدود شد.

شما باید کابل و آداپتور برق مستقیم به USB-C را به طور جداگانه بخرید و سر کیسه را شل کنید. آیفون ایکس با یک کابل برقی معمولی و آداپتور شارژ ۵ وات همراه خواهد بود.

و این نکته قابل ذکر است که در مورد سیستم عامل جدید گوشیهای اپل مقاله ایی از قبل آماده شده است!! بگو ببینم چی میگی!

حالا دیگر باید نشست و دید که اپل برای کاربران خوب چه خوابی دیده است-خدا به دادمان برسد! پولمان را می گیرد!

منبع:http://www.techradar.com/news/iphone-xدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید