آیفون ایکس

آیفون ایکس پایان شیرین یک انتظار،اپل این گوشی را به خدمت گرفت.قسمت اول

آیفون ایکس دیشب (۱۲ سپتامبر ۲۰۱۷) در مراسمی بسیار با شکوه تحت نظر کارشناسان و متخصصین عرصه فناوری دنیا رو نمایی شد.آیفون ایکس از آیفون های قبلی گران تر است. خبر مهم این است که اپل ادعا می کند ،آیفون ایکس یا همان آیفون ۱۰، پول شما را در جیب خودتان نگه می دارد و زمان را برای شما متوقف می کند. این دهمین سالگرد شرکت اپل است ولی برای اپل تنها یک جشن سالگرد عادی محسوب نمی شود.بلکه اپل با رونمایی از آیفون ایکس بر گوشی های هوشمند جهان پادشاهی می کند!

آیفون ایکس در کنار آیفون ۸ یا آیفون ۸ پلاس و اپل واچ ۳ معرفی شد. آیفون ایکس شرکت اپل را در بزرگترین مسیر و کریدور گوشی های هوشمند قرار میدهد.شرکت اپل ده سال است که گوشی هوشمند  تولید می کند و مو های کارمندان ان شرکت در آسیاب سفید نشده اند! در آیفون ایکس به سنسور اثر انگشت و تشخیص چهره خیلی اعتماد شده است.

آیا آیفون ایکس قیمتش بالاست؟ ویژگی های که در مورد این گوشی باید بدانیم،چیست؟

 سخن گفتن از آیفون به کام انسان شیرین تر است!!!

 • آیفون ایکس چیست؟ خب این سوال را همه بلد هستند ،گوشی جدید اپل است.
 • چه موقع به بازار می آید؟ پیش سفارشات در ۲۷ اکتبر ثبت می شوند و در ۳ نوامبر فروش رسمی آغاز خواهد شد.
 • قیمت این گوشی چقدر است؟ از ۹۹۹ دلار تا ۱۵۷۹ دلار (استرالیا)

تاریخ انتشار آیفون ایکس

 • متاسفانه باید مدت زمان زیادی را منتظر بمانید.
 • پیش سفارشات در ۲۷ اکتبر شروع خواهند شد.
 • در ۳ نوامبر گوشی رسما وارد بازار خواهد شد.
 • ابزار های مورد نیاز ، به صورت محدود ارائه می شوند.

آیفون ایکس در ۳ نوامبر وارد بازار می شود.تاریخ عرضه این گوشی خیلی با تاریخ رونمایی فاصله دارد. به اواسط ماه سپتامبر رسیده ایم و خیلی وقت است که منتظر این گوشی خوش دست و رویایی هستیم. این گوشی مانند شوالیه تاریکی بر رقیبان خود خواهد تازید و جهان را مهبوت خواهد ساخت!!!

آیفون ایکس، می خواهد در ۲۷ اکتبر پیش فروش بشود!!! به نظر میرسد که این گوشی اصلا به کاربران خود روی خوش نشان نمی دهد ۲۷ اکتبر کجا! ۱۲ سپتامبر کجا! و انگشت قهر خود را به دست انها داده است! آیا واقعا مانند اسبی نجیب باز هم ناز او را خواهید کشید؟ در این گوشی از نمایشگر های OLED سامسونگ استفاده شده است!!! منتظر باشید تا آیفون با شلاق های تکه پاره خود در روز جعمه(۲۷ اکتبر) و دوشنبه (۳ نوامبر) رقیبان خود را مجازات کند. بیایید از اصول داستان نویسی در مورد اپل فاصله بگیریم و به قلب گوشی برویم آیا این دستگاه در مورد انسان ها فکر می کند؟ یا احساسات خود را نسبت به انسان ها بروز می دهد؟

قیمت آیفون ایکس

 • از گوشی های دیگر اپل گران تر است. از این همه مهم تر است.
 • آیفون ۶۴ گیگابایتی: ۹۹۹ دلار و ۱۵۷۹ دلار استرالیا.
 • ۲۵۶ گیگابایتی: ۱۱۴۹ دلار و ۱۸۲۹ دلار استرالیاپ
 • هزینه ی اپراتور های آمریکایی ۴۲ دلار در هر ماه!!!
 • آیفون ایکس

از این گوشی عیب گفتی،خیرش را هم بگو!! اگرچه آیفون ایکس به نظر از سایر گوشی های اپل گران تر خواهد بود.اما این گوشی با استفاده از سنسور اثر انگشت ،تشخیص چهره و شارژ بی سیم خود را یک قدم از هم قطار و رفیق پارسال خود،آیفون ۸، جلو تر کشیده است، اما این نکته قابل ذکر است که آیفون هشت کمی از این گوشی بزرگتر بود.الان این گوشی با قیمت ۹۹۹ دلار به فروش می رسد، اما مطمئن باشید هر هفته ۳ دلار به قیمت ان افزوده می شود.اگر آیفون خود را به آیفون ایکس ارتقا دهید اپراتور های آمریکایی به صورت رایگان از شما حمایت می کنند! اما در صورت خریدن یک آیفون جدید متحمل به پرداخت هزینه معادل ۴۲ دلار در ماه به اپراتور خواهید شد!!! و جیبتان سوراخ شده و سنت ها و دلار های شما به کف خیابان میریزند.

مسئله ی قیمت اپراتور به کنار!، قیمت گوشی را کجای دلمان بگذاریم!

طراحی بدنه آیفون ایکس

 1. گلس جدیدی که متناسب با شارز بی سیم طراحی شده است!
 2. صفحه نمایشگر بزرگ، اما از مدل های قبلی کوچک تر!
 3. از آیفون های قبلی خوش دست تر است.
 4. ضد آب و ارائه شده فقط در دو رنگ!

اپل تصمیم گرفته بود که آیفون ایکس را بزرگتر کند،اما راضی شد که بلاخره از نمایشگر های کوچک استفاده کند! صفحه نمایشگر ۵٫۸ اینچ این گوشی بدون لبه است ولی انداره این گوشی از دیگر آیفون های کوچکتر است! صد البته سبک تر است!

 

آیفون ایکس

ابعاد این گوشی از ۵٫۶۵ اینچ کمتر است.و با عرض در حدود ۲٫۷۹ در دست به راحتی قرار می گیرد.وزن این گوشی ۱۷۴ گرم(۶٫۱۴ اونس) می باشد.

آیفون ایکس از سایر گوشی های اپل خوش دست تر است.اگر از آیفون های قبلی خسته شده اید.آفون ایکس بهترین گوشی برای دستان شماست.

از چه رنگی از آیفون ایکس خوشتان می آید؟ خاکستری شفاف و یا نقره ؟ فعلا از رنگ های قرمز – طلایی – یا طلایی سرخ خبری نیست!! این رنگ ها ماست های خود را کیسه کرده اند، در پی پناه گاهی نا امید کننده در انباری های شرکت اپل متواری شده اند.

این مطلب ادامه دارد…

منبع: http://www.techradar.com/news/iphone-xدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید