شارژ سریع آیفون

پشتیبانی با قید و شرط آیفون X و آیفون ۸ از شارژ سریع

اپل این موضوع را دیروز در هنگام رونمایی از آیفون هایش اعلام نکرد اما هم اکنون جزئیات منتشر شده نشان می دهد که هر دو دستگاه از قابلیت شارژ سریع پشتیبانی می کند.البته در این باره محدودیتی نیز وجود دارد.برای استفاده از شارژ سریع فقط می توانید از USB-C استفاده کنید.

اپل ادعا می کند اسمارت فون هایش با استفاده از شارژ سریع در ۳۰ دقیقه ۵۰ درصد شارژ می شود.

برای استفاده از شارژ سریع،مشتریان می بایست علاوه بر هزینه ی خرید یکی از آیفون های تازه عرضه شده ی اپل،هزینه ی خرید شارژر USB-C و یک کابل Lightning هم بپردازند.پس کاربران باید پول اضافه بدهند تا بتوانند آیفون خود را در ۳۰ دقیقه ۵۰ درصد شارژ کنند.

جالبست بدانید برای استفاده از قابلیت شارژ سریع نمی توان از کابل USB-C موجود در بسته بندی آیفون X یا آیفون ۸ استفاده کرد.برای این کار باید از کابل مبدل Lightning به USB-C و شارژر دیواری USB-C استفاده کنید.

اپل سیم شارژر USB-C را در سه نوع ۲۹W،۶۷W،۸۷W با قیمت های ۴۹ و ۷۰ دلار عرضه خواهد کرد.می توان گفت این قیمت ها برای خرید چنین قابلیتی چندان به صرفه به نظر نمی رسد.

اپل هیچ اعداد و ارقام خاصی را منتشر نکرده است.پس نمی توان با اطمینان کامل ادعای اپل در مورد شارژ باتری تا ۵۰ درصد ظرف مدت ۳۰ دقیقه را قبول کرد؛علی الخصوص در مورد تراشه ی ۲۹W.

منبع: UberGizmoگرافیست و برنامه نویس،علاقه مند به تکنولوژی،کرم کتاب و دارای کله ای پر از باد :))


دیدگاهتان را بنویسید