ویندوز ده

ویندوز ده، با به روزرسانی جدید کاربران را شگفت زده خواهد کرد

ویندوز ده و بسته جدید به روز رسانی

مایکرو سافت برای بهبود رضایت مندی کاربران در استفاده از ویندوز ده و بهبود  فضای خصوصی کاربران در اینترنت،اقدام به انتشار بسته بروز رسانی ویندوز ده در ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۷ می کند.

در آخرین پست منتشر شده توسط،مارسیا راجرز مدیر بخش کنترل دستگاه ها و حریم خصوصی مایکروسافت، اعلام کرد که در این بسته به روز رسانی برای ویندوز ده امکانات زیادی تعبیه شده است که کاربران بعد از به روز رسانی می توانند از ان بهره ببرند!

دو تا از تغییرات مهم در بسته به روز رسانی ویندوز ده در ۱۷ اکتبر سال ۲۰۱۷ در این مقاله مورد بحث قرار میگیرند:

۱-در هنگام نصب این بسته به روز رسانی،به کاربر گفته می شود که در هنگام نصب باید یک سری از اطلاعات مربوط به رایانه به مایکروسافت ارسال شود.دقیقا کاربر متوجه خواهد شد که مایکروسافت با این اطلاعات چه خواهد کرد.

ویندوز ده

اکثر کاربران اصلا به این متن ها توجهی نمی کنند،برای این کار مایکروسافت در پایین این متن دکمه”بیشتر بدانید” را اضافه کرده است ،

این دکمه مستقیما شما را به صفحه مربوط به تنظیمات هدایت می کند.

از این صفحه تنظیماتی مانند ،تشخیص گفتار-خطایابی ویندوز-و تحربیات شما قرار داده شده است.

برطبق گفته های راجرز:مایکروسافت در این ویندوز به طور کامل کاربران را متوجه اقدامات مایکروسافت در خصوص حریم خصوصی برای ویندوز ده فراهم آورده است! مایکروسافت به کاربر اجازه می دهد تا با مطالعه قوانین مورد نیاز در راستای سیاست های حریم خصوصی خود هنگام استفاده از ویندوز تصمیم گیری کند. بر اساس آخرین اخبار منتشر شده از این بسته به روز رسانی برای ویندوز ده مایکرو سافت حریم خصوصی کاربران را هنگام استفاده از ویندوز ده تقویت کرده است. کاربران دیگر نیازی نیست بابت امنیت اطلاعات خود نگران باشند.

ویندوز ده

در ویندوز ده امنیت بیشتری را تجربه کنید

در هنگام استفاده از برنامه های ویندوز ده و یا دانلود آنها از ویندوز استور شما می توانید دسترسی برنامه ها را به حریم خصوصی خود محدود تر و بهتر مدیریت کند.مثلا برنامه پیکس استا که برای اجرای برنامه اینستاگرام روی ویندوز استف می توانید دسترسی این برنامه را به دوربین یا فایل های شخصی خود محدود کنید.به محض اینکه یک برنامه روی سیستم شما نصب شود مایکروسافت از شما می پرسد که آیا می خواهید که این برنامه به عکس ها-فیلم ها- دوربین یا میکروفون شما دسترسی داشته باشد.درست مانند استفاده برنامه ها در سیستم عامل iOS یازده.

انجام این برای مایکروسافت خیلی ساده است.درست مانند بررسی برنامه ها روی دستگاه های اندرویدی یا اپلی.

شما می توانید دسترسی برنامه ها را به حریم خصوصی خود محدودتر کنید.

حتی خود برنامه ویندوز استور هم بدون اجازه شما نیم تواند از دستگاه های شما اطلاعات بگیرد.

اگر دسترسی مربوط به برنامه ویندوز استور را تغییر بدهید.تغییری در دسترسی برنامه هایــی که از ویندوز استور دانلود نشده اند،ایحاد نخواهد شد.

براساس این بسته به روز رسانی برای ویندوز ده در اکتبر سال ۲۰۱۷،برنامه نویسان  و توسعه دهندگان نرم افزار های مختلف می توانند از قسمت Diagnostics مشکلات ویندوز و کاربران خود را سریع تر پیدا کنند. و زود تر آنها را حل و فصل کنند.

در نسخه های اولیه ویندوز ده،این ویندوز با مشکلات زیادی درباره حفظ حریم خصوصی همراه بود.

مایکروسافت متوجه شد که کاربران خودشان باید حریم خصوصی خود را مدیریت کنند.

تا مایکروسافت در قبال اطلاعات رد و بدل شده هیچ مسوولیتی نداشته باشد.

این به این معناست که کاربران در مورد اطلاعات و حریم خصوصی خود سیاست شفاف بینی را پیش بگیرند و از هر متن جمله-عکس-صدا-فیلم و هر اطلاعات ساده ی دیگری نباید عبور کنند

منبع:techradar.comدانشجوی رشته ادبیات انگلیسی-فعال در حوزه فناوری


دیدگاهتان را بنویسید